Fransa’da Ucuz PlayStation 4 İzdihamı: Sadece 95 Euro

Fransa'da bir mağazanın açılışa özel 95 euro üzerinden PlayStation 4 satışı yapması, büyük bir izdihama sebep oldu.
 Fransa’da Ucuz PlayStation 4 İzdihamı: Sadece 95 Euro

Fransa‘da bir mağaza, açılışa özel müthiş fiyatlardan PlaytStation 4 oyun konsolu satacağını duyurdu. Tabii ki bunu duyan binlerce kişi mağazaya akın etti ve tanesi sadece 95 euro olan PlayStation 4 oyun konsollarına sahip olmak için sıraya girdi. Kısa sürede binlerce kişilik kuyruk oluşunca olay hiç de iyi sonuçlanmadı.

Bildiğiniz gibi corona virüsü sebebiyle bir çok ülkede olduğu gibi Fransada da bazı önlemler alındı. Fakat 95 euro fiyatıyla PlayStation 4 satıldığını duyan binlerce kişi, karantina ve sosyal mesafe kurallarını çiğneyerek mağazaya akın etti. Yapılan %75 oranındaki dev indirim sebebiyle mağazaya akın eden kişiler izdihama sebep olunca polis devreye girdi.

Sınırlı stok sayısı bulunan PlayStation 4 için belirlenen stoktan çok daha fazla sayıda müşteri mağaza önünde beklerken, PlayStation 4 hayalleri polisin devreye girmesiyle yok oldu. Kalabalığı uzun uğraşlar sonucunda dağıtmayı başaramayan polis ekibi, göz yaşartıcı kullanmak zorunda kaldı. Ardından göz yaşartıcının da kullanılması ile birlikte kalabalık dağıldı.

İzdihamın ardından açıklamalarda bulunan mağaza yetkilisi, bu coşku karşısında çok şaşırdıklarını ve verdikleri rahatsızlıktan dolayı üzgün olduklarını belirterek özür diledi. Bu indirimin bu süreçte çok da uygun olmadığını anlayan mağaza yetkilisi, maalesef bu indirimi kalıcı olarak durdurdu.

İlgili İçerik  ABD, Çin Merkezli Uygulamaları ve TikTok'u Yasaklayabilir

PlayStation 4 hayali ile mağazaya akın eden kişiler ise göz yaşartıcı spreyle karşılaştı ve elleri boş bir şekilde geri döndü…

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın