Connect with us


Sinema ve Televizyon

FOX TV, Fatih Portakal’ın Görevini Bıraktığını Duyurdu

Türkiye’nin en çok izlenen ana haber programı sunucularından olan Fatih Portakal, FOX Tv tarafından yapılan paylaşıma göre görevinden ayrıldı.

Zaman:

Tarih:

FOX TV, Fatih Portakal'ın Görevini Bıraktığını Duyurdu

Türkiye’nin en çok izlenen ana haber programlarından biri olan Fox Ana Haber‘in ünlü sunucusu Fatih Portakal, günlerdir istifa ettiği haberleriyle konuşuluyor fakat iddialar yalanlanıyordu. Daha önce yaptığı açıklamalarda Fox TV‘den ayrılmadığını ve tatil sonrasında görevine devam edeceğini söyleyen Fatih Portakal’ın kanaldan ayrıldığı resmi olarak duyuruldu. İlgili duyuru Fox TV’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Hafta içi her akşam Fox TV’de ana haber programı sunan ve her akşam reyting rekorları kıran Fatih Portakal, Türkiye’nin en çok izlenen ana haber programının sunucusu olarak karşımıza çıkıyordu. Milyonlarca seveni bulunan ünlü haber sunucusu Fatih Portakal hakkında, günlerce ortalıkta dolanan istifa iddialarının ardından nihayet resmi bir açıklama yapıldı.

Fox TV’nin resmi Twitter hesabında yapılan duyuruya göre ünlü haber sunucusu Fatih Portakal, Fox TV’de sürdürdüğü başarılı bir görevin ardından emekliye ayrılmak istediğini kanala bildirdi. Yapılan duyuruda görevinden ayrılmak isteyen Fatih Portakal’ın emekliye ayrıldığı, Fox TV’nin ise ana haber programına aynı çizgide devam edeceği belirtildi. İlgili duyuru paylaşımının altında ünlü haber sunucusu Fatih Portakalın sevenleri, konu hakkındaki üzüntülerini belirtti.

Fox TV | Fatih Portakal Duyurusu

FOX TV, Fatih Portakal'ın Görevini Bıraktığını Duyurdu Türkiye'nin en çok izlenen ana haber programı sunucularından olan Fatih Portakal, FOX Tv tarafından yapılan paylaşıma göre görevinden ayrıldı.

KAMUOYU AÇIKLAMASI
2010 yılından beri kanalımızda FOX Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.
Fatih Portakal görevi süresince FOX’un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.
Doğan Şentürk yönetimindeki FOX Haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.
Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz.
Saygılarımızla,
FOX Türkiye
FOX

Benzer içerik:  Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition
FOX TV, Fatih Portakal'ın Görevini Bıraktığını Duyurdu Türkiye'nin en çok izlenen ana haber programı sunucularından olan Fatih Portakal, FOX Tv tarafından yapılan paylaşıma göre görevinden ayrıldı.

Fatih Portakal ise Fox TV tarafından yapılan duyurunun ardından kendi Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı;

Fatih Portakal’dan Açıklama

10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım Fox Haber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, ‘Ne yapmak istiyorum?’ sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi. Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir