Fortnite’daki Polis Araçları, Irkçılığa Karşı Kaldırıldı

Son zamanlarda dikkat çeken oyun yapımcılarından olan Epic Games, ırkçılığa karşı Fortnite oyunundaki polis araçlarını kaldırdı.
 Fortnite’daki Polis Araçları, Irkçılığa Karşı Kaldırıldı

Son zamanlarda ücretsiz dağıttığı oyunlar ile tüm dünyadan ilgi çeken oyun yapımcı şirketi Epic Games, kendi oyunu olan Fortnite‘da oldukça ince bir değişimde bulundu. Son zamanlarda ABD‘de George Floyd‘un ölümünden sonra başlayan ırkçılık karşıtı protestolara Epic Games ve Fortnite da destek verdi.

Bildiğiniz gibi ABD’de bir polis aracının yanında yine bir polis memuru tarafından boğularak öldürülen siyahi George Floyd, tüm dünyada yankı uyandırmıştı. George Floyd’un anısına bir çok dev şirket ve milyonlarca kişi ırkçılık karşıtı adımlar atmıştı. Bu adımlardan birini de son zamanlarda Epic Games attı.

Bugüne kadar oyuncular tarafından pek de dikkat çekmeyen ince detay, dün keşfedilmesinin ardından sosyal medyada oldukça konuşuldu. Epic Games, ırkçılığa karşı oyundaki tüm polis araçlarını kaldırmış ve yerlerine normal araçlar koymuştu. Bu değişiklik kullanıcılara bildirilmese de, oyunun hayranı olan oyuncular bu ince değişikliği bir süre çerisinde fark etti ve sosyal medyada oldukça konuşuldu.

İlgili İçerik  Hacker'ların Saldırı Yaparken En Çok Denediği Şifreler
Fortnite'daki Polis Araçları, Irkçılığa Karşı Kaldırıldı

Bugüne kadar toplam değeri 15 bin TL‘yi geçen oyunları ücretsiz olarak dağıtan ve GTA 5‘i ücretsiz ve sınırsız bir şekilde dağıtmasıyla tüm dünyadan milyonlarca oyuncuyu platforma çekmeyi başaran Epic Games, en büyük rakibi Steam karşısında büyük bir başarı yakalamıştı. Bildiğiniz gibi Epic Games, hem dünyanın en çok oynanan online oyunlarından olan Fortnite’ın yapımcısı, hem de dünyanın en iyi oyun yapım motorlarından olan Unreal Engine’in yapımcısı.

Şirket, yaptığı yazılımlar ve oyunlar ile büyük ilgi çekerken, aynı zamanda bu haberimizdeki gibi ince ayrıntılarla da oyunculara kendini sevdirmeyi başarıyor.

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın