Connect with us


Mobil Haberler

Fortnite Yüklü iPhone’lar 20.000 TL’ye Satılmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde Fortnite’ın App Store’dan kaldırılmasının ardından Fortnite yüklü iPhone’lar 20.000 TL gibi rakamlara satılmaya başladı.

Zaman:

Tarih:

Fortnite Yüklü iPhone'lar 20.000 TL'ye Satılmaya Başladı

Son zamanların gözde oyun şirketi olan Epic Games ve teknoloji devi Apple arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan bir gerginlik sonucu Fortnite mobil’in App Store‘dan kaldırıldığını haberimizde sizlere aktarmıştık. Dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan Fortnite’ın App Store’dan kaldırılması, oyun mağazadan kaldırılmadan önce Fortnite yüklemeyenlerin bundan sonra da yükleyemeyeceği anlamına geliyordu.

Bu da tabii ki fırsatçılar için vazgeçilmez bir fırsattı. Elinde Fortnite Mobile yüklü iPhone telefon bulunduran kişiler, bu fırsattan yararlanabilmek adına telefonlarını satışa çıkarmaya başladı. İlk olarak diğer ülkelerde Ebay üzerinde çok yüksek bir fiyattan Fortnite yüklü iPhone’ların satıldığı görülürken, şimdi de bunun bir benzeri ülkemizde görüldü.

Önce yabancı ülkelerde Fortnite yüklü olması sebebiyle Ebay üzerinde tam 10.000 dolara, yani Türk Lirası ile yaklaşık olarak 74.000 TL’ye satışa sunulan iPhone’lar, ülkemizde de tabii ki ortaya çıktı. Ünlü ilan sitesi Sahibinden’de yayınlanan Fortnite yüklü bir iPhone 11 modeli telefon için 19.000 TL istendi. Normal sıfır fiyatı 7.500 TL civarında olan iPhone 11 modelinin Fortnite yüklü versiyonu, telefonun kendi fiyatının 2 katından daha fazlasına, 19.000 TL’den alıcısını bulmaya çıktı.

Fortnite Yüklü iPhone'lar 20.000 TL'ye Satılmaya Başladı Geçtiğimiz günlerde Fortnite'ın App Store'dan kaldırılmasının ardından Fortnite yüklü iPhone'lar 20.000 TL gibi rakamlara satılmaya başladı.

Böyle bir fırsatın ülkemizde kaçırılacağını tabii ki düşünmedik(!). Ayrıca satışa çıkan tek telefon 19.000 TL‘lik iPhone 11 de değil. Daha ucuza, tam 17.000 TL‘ye iPhone 7 satışı da yine Sahibinden üzerinde yer alıyor. Bu cihazlardaki Fortnite, cihazların değerini %200, hatta çok daha yüksek oranda arttırsa da, bu cihazlara alıcı çıkıyor mu ondan pek emin değiliz.

Benzer içerik:  Son Teknoloji Uzay Tuvaleti, NASA Tarafından Uzaya Gönderildi

Ayrıca Fortnite yüklü telefon furyası oldukça artıyor ve daha uygun fiyatlara da yine Sahibinden veya diğer alışveriş sitelerinde Fortnite yüklü iPhone’lara sahip olmak mümkün oluyor. En azından bazı kullanıcılar 19.000 TL veya 17.000 TL’den çok daha ucuza iPhone’larını satışa çıkartıyor. İlerleyen zamanlarda Apple ve Epic Games arasındaki bu savaşın nelere yol açacağını hep birlikte göreceğiz 🙂

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

4 Yorum

4 Comments

 1. tuna

  20 Ağustos 2020 at 15:35

  Merhaba,

  Fortnite yüklü bir iphone satın alındığında, eski iphone kullanıcısının verileride yeni iphone kullanıcısına geçmiş olmuyor mu? Verilerin silinmesi için reset atmak lazım ki oda fortnite silinmesine sebep olur. Reset atmadan kullanmaya devam edersen de telefonun verileri muhtemelen 20.000 tl den daha pahalı olucaktır. Bana göre satan kişi zararlı çıkmış oluyor.

  *Not: fortnite oyununu nasıl oynandığını, nasıl yüklendiğini bilmiyorum. Sıradan diğer uygulamalar nasılsa öyledir diye düşünüyorum.

  • Ali Çelen

   20 Ağustos 2020 at 16:04

   Fortnite hariç diğer uygulamalardaki veriler silinebilir. Fakat Zaten Türkiye’de ikinci el telefon aldığınızda içinde her zaman eski sahibinin bilgileri illa ki bulunur 🙂 tabii nadir de olsa bazı kişiler verileri sildikten sonra cihazlarını satıyor. Ülkemizde bunlar henüz pek önemsenmiyor.

 2. Veli Tunahan Bay

  21 Ağustos 2020 at 13:50

  Teşekkürler

 3. Ekrem

  24 Ağustos 2020 at 08:37

  İphone 6 kullanırken indirmiştim o zamanda 6 için uyumlu olmadıgından dolayı silmiştim yeni bir İphone aldımda indirmememiştim taki bu haberi duyunca eski satın alınlardan baktıgım zaman oyunu görünce bian şok oldum o eskiden indirdigim oyun halen duruyor ve indirmeye çalıştımda telefonuma yüklenmişti

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir