Fortnite, Oyun İçi Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan Fortnite, yeni etkinlik ile oyunculara Christopher Nolan filmlerini izletecek.
 Fortnite, Oyun İçi Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek

Son zamanların yükselen oyun şirketi Epic Games‘in bünyesinde yer alan Fortnite, oyunculara oldukça eğlenceli vakitler sunabilmek ve coronavirus salgını sırasında insanları sıkmamak amacıyla oldukça iyi etkinliklere imza atıyor. Geçtiğimiz zamanlarda konser etkinlikleriyle oyuncuların büyük beğenisini kazanan Fortnite, şimdi de oyuncularına film izletme etkinliği düzenliyor.

Oyun dünyasının en ilginç ve en iyi etkinliklerine imza atan ve dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında zirvelerde yer alan Fortnite, hayatta kalma oyunu olmanın dışında pek çok eğlenceli etkinliği oyunculara sunuyor. Oyun içi etkinlik alanlarında oyunculara pek çok özel etkinlik hazırlayan Fortnite, yarın düzenlenecek olan “Çılgın Parti“de oyunculara oldukça eğlenceli vakitler sunmayı planlıyor.

Fortnite’ın resmi blogundan duyurduğu Çılgın Parti‘ye göre Young Thug, Diplo, Noah Cyrus gibi sanatçılar da sahne alacak. Konser etkinliklerine tüm oyuncular kolaylıkla katılabilecek. Bunun ardından Fortnite’ın etkinlik alanındaki dev ekranda film başlayacak. Milyonlarca Fortnite oyuncusu, filmi oyun içi etkinlikte izleme şansı yakalayacak. Çılgın Parti etkinliği için ilk olarak Christopher Nolan filmlerini yayınlamak isteyen Fortnite, Nolan’ın 3 başyapıt filminin haklarını satın aldı.

Fortnite, Oyun İçi Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek

Inception (Başlangıç), Batman Begins (Batman Başlıyor), The Prestige (Prestij) filmlerinin haklarını satın alan Fortnit,e bu filmlerin Fortnite etkinlik alanında dev ekranda yayınlanacağını belirtti. Fakat bazı oyuncuları üzecek bir haber de yer alıyor. Açıklamalara göre filmin dağıtımı her ülkede farklı olduğu için, her ülkenin dağıtım şirketi ile anlaşma sağlanamamış. Bu sebeple bazı ülkelerde filmler gösterime girmeyecek. Ayrıca Türkiye’de bu filmlerin gösterime girmeyeceği ülkeler araısnda bulunuyor.

İlgili İçerik  Unutulmaz Oyun GTA San Andreas Tüm Şifreleri

Filmlerin yayınlanacağı ülkelerde oyuncular etkinlik alanlarında istedikleri filmi seçecek ve o filmi tüm oyuncularla aynı anda izleyebilecek. Diğer bir yandan konser etkinliklerine yine tüm ülkelerden her oyuncu katılabiliyor. Diğer bir yandan film etkinliğinin çok ilgi çekmesi durumunda ilerleyen zamanlarda tüm ülkeleri kapsayan film etkinlikleri de düzenlenebilir. Ayrıca filmlerde çeşitli ülkelerde yayınlanacağından dolayı altyazı seçeneği de bulunacak. Dileyen kişiler ayarlardan altyazıları etkinleştirebilecek. Diğer etkinlikleri milyonlarca kişi tarafından izlenen Fortnite’ın bu etkinlikte nasıl bir başarı yakalayacağı merak edilenler arasında…

Fortnite, film etkinliği hakkında şu açıklamalarda bulunuyor: “Filmlerin farklı ülkeler ve diller için dağıtım haklarıyla uğraşmak gerçekten çok zor. Bu ilk denemenin bir parçası olarak olabildiğince çok kişinin Film Gecesi’ne katılmasını istedik. İzleyeceğiniz film ülkenize göre değişiklik gösterilecek ve ne yazık ki bu gösterimlerle bütün herkese ulaşmayı başaramadık. Arkadaşlarınız ve ailenizle bir film izlemek için Çılgın Parti’de buluşma fikrinin çok heyecan verici ve etkileyici olduğunu düşünüyoruz ve gelecekteki katılımı artırmak için yeni yollar arıyoruz.

Yani açıkalamalara bakılırsa, ilerleyen zamanlarda bu konuda oldukça iyi gelişmeler kaydedilebilir. Ayrıca Fortnite’ın daha önce Travis Scott ile düzenlediği konser etkinliğini milyonlarca oyuncu eşzamanlı olarak takip etmişti. O etkinliğin görüntülerine de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın