Fortnite Ne Kadar İnternet Harcar

 Fortnite Ne Kadar İnternet Harcar

Dünyanın en çok oynanan çoklu oyunculu video oyunlarından olan Fortnite ne kadar internet harcar, bir maçta kaç mb internet gider bu makalemizde anlatıyoruz. Dilerseniz gelin hep birlikte bakalım…


İlginizi Çekebilir: PUBG Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından olan Fortnite, oldukça az internet tüketiyor. İnternette yaptığımız küçük çaplı araştırmaya göre bir çok sitede bu oyunun aşırı miktarda internet tükettiği söyleniyor. Fakat size öncelikle şunu söylemeliyiz ki Fortnite bir çok uygulamadan daha az internet harcıyor. Örneğin Instagram’da izleyeceğiniz 2-3 dakikalık bir video, 60 MB internet harcar.

1 saat Fortnite oynarsanız, Instagram’daki 2 dakikalık bir video izlemenizden daha az internet harcar. Epic Games’in açıklamalarına göre Fortnite oynayan oyuncular 1 saatte ortalama olarak 45-100 MB arası internet harcıyor. Fakat çoğunluğa bakılırsa saatlik 60 MB internet harcanıyor.

Yani 1 Fortnite maçının ortalama olarak 15 dakika olduğunu varsayarsak, bu da her maç ortalama 15 MB internetinizin gideceği anlamına gelir. Yani şöyle bir hesaplayacak olursak telefonunuza 1 GB internet yükler ve bununla sadece Fortnite oynarsanız, ortalama olarak 70 oyun atabilirsiniz. Her gün 2 oyun oynarsanız bu internet 1 ay boyunca rahatlıkla yetecektir. Oyun içi etkinliklere, oyun içi sesli konuşmaya vb. şeylere göre internet miktarı artabilir. Fakat dediğimiz gibi bu miktarlar çok yükseğe çıkmaz.

İlgili İçerik  Taktik Savaşları Ne Kadar İnternet Harcar (Mobil ve PC)

Fortnite, zaten oyunu yüklerken ortalama 20 GB boyutunda bir dosyayı bilgisayarınıza indirir. Daha sonra her oyuna girdiğinizde bilgisayarınızdan bu dosyalar açılır. İnternet ile ise sadece diğer online olan oyuncuların bilgileri yüklenir. Diğer oyuncuların nerede olduğu ve kaç can olduğu gibi bilgiler küçük kod parçacıkları olduğu için neredeyse hiç internet harcamaz. 15 dakika boyunca oynadığınızda ise ortalama 15-20 MB gibi küçük miktarlar gider.

Dilerseniz hemen aşağıdan Fortnite’ın ne kadar internet harcadığını listeli bir şekilde görebilirsiniz.

Fortnite Ne Kadar İnternet Yer


PUBG Ne Kadar İnternet Yer
  • 1 Maç ortalama: 15-20 MB
  • Dakikada: 1-1,5 MB Arası
  • Saatte: 45-100 MB Arası
  • 24 Saatte: 1,650 MB Civarı

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın