Connect with us


Dünya'dan Haberler

Formula 1 Türkiye’de Seyircili Olacak: İşte Bilet Fiyatları

Geçtiğimiz günlerde ülkemize tekrardan geleceği açıklanan Formula 1 yarışının seyircili olarak oynanacağı açıklandı. Ayrıca bilet fiyatları da belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Formula 1 Türkiye'de Seyircili Olacak: İşte Bilet Fiyatları

Ülkemizde de oldukça sevilen Formula 1 yarışları, yıllardır ülkemize gelmemiş ve ülkemizdeki hayranlarını oldukça üzmüştü. Uzun yıllardır ülkemizde yapılmayan ve bundan önce en son 2011 yılında ülkemizde düzenlenen Formula 1 yarışlarının, geçtiğimiz günlerde resmi olarak yapılan açıklamalara göre Türkiye’ye geleceği duyurulmuştu. Fakat covid-19 salgını sebebiyle yarışların seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacağı da merak konusuydu.

Ülkemizde devam eden covid-19 salgını sırasında uzun yıllar sonra İstanbul’da düzenlenecek olan Formula 1 yarışları, yeni açıklamalara göre seyircili olarak düzenlenecek. Formula 1 hayranlarını oldukça sevindiren bu açıklamalarla birlikte İstanbul’da düzenlenecek olan yarışın bilet fiyatı da belli oldu. 9 yıllık aranın ardından İstanbul’a gelecek olan Formula 1 yarışları, 15 Kasım tarihinde İstanbul’da seyircili olarak düzenlenecek.

Pandemi sebebiyle bu yarışa ne kadar ilgi olur bilinmese de, ülkemizde yıllardır beklenen bu yarışa ilginin oldukça yüksek olacağı tahmin ediliyor. Seyircili mi seyircisiz mi oynanacağı merak edilen Formula 1 yarışları, resmi açıklamalara göre seyircili olarak yapılacak. Hem açık alanlarda, hem tribünlerde seyircili olarak yapılacak olan organizasyonun açık alan için bilet fiyatları belli oldu. Buna göre Formula 1’in İstanbul’daki organizasyonları açık alanlarda olmak üzere 30 TL‘lik biletler ile hayranlarının karşısına çıkacak.

Benzer içerik:  ABD'de Black Friday Satışları 43 Milyar'ı Buldu
Formula 1 Türkiye'de Seyircili Olacak: İşte Bilet Fiyatları Geçtiğimiz günlerde ülkemize tekrardan geleceği açıklanan Formula 1 yarışının seyircili olarak oynanacağı açıklandı. Ayrıca bilet fiyatları da belli oldu.

Açık alanlarda şuan için 30 TL fiyatlandırmayla biletler satılırken, kapalı alan için bilet fiyatları henüz belli olmadı. Fakat tribünlerde yarışı izlemek isteyen kişiler bu fiyatlardan daha yüksek fiyatlarla bilet sahibi olacak. Diğer bir yandan 30 TL’lik açık alan bilet fiyatı da ilerleyen günlerde yükselecek. Önümüzdeki hafta itibarıyla satışa çıkacak olan Formula 1 organizasyonu biletlerinden oldukça iyi bir satış bekleniyor. Resmi açıklamalara göre yabancılar ile birlikte 100 milyon dolarlık hasılat elde edilmesi planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir