Connect with us


Dünya'dan Haberler

Formula 1 Türkiye Biletleri 13 Dakikada Tükendi: Tepkiler Yükseldi

Uzun zaman ardından İstanbul’da gerçekleşecek olan Formula 1 organizasyonunun biletleri satışa çıktığı gibi tükendi. Biletlerin tükenmesine tepkiler yükseldi.

Zaman:

Tarih:

Formula 1 Türkiye Biletleri 13 Dakikada Tükendi: Tepkiler Yükseldi

Dünyanın en sevilen yarış organizasyonlarından biri olan Formula 1 yarışları, uzun yıllardır ülkemize gelmiyordu. İlk olarak 2005 yılında ülkemizde düzenlenerek iyi bir ilgi çeken Formula 1 yarışı organizasyonu, Türkiye’de son olarak 2011 yılında düzenlenmişti. Ülkemizde beklenen ilginin görülmemesi sebebiyle yıllardır bu organizasyon ülkemizde gerçekleşmemişti.

Fakat covid-19 salgınının tüm dünyayı sarması ve dünya çapında pek çok ülkenin virüs sebebiyle güvenliksiz olması, Formula 1’in yeni bir rota çizmesine sebep oldu. Dünya çapındaki ülkelerin covid-19 verilerine dayanılarak çizilen yeni rotada, diğer ülkelere göre çok daha az vaka bulunan Türkiye de yer aldı. Türkiye’deki Formula 1 hayranlarını fazlasıyla sevindiren bu duyurunun ardından bir süre sonra da organizasyonun seyircili olarak düzenleneceği ve bilet fiyatları açıklanmıştı.

15 Eylül‘de, yani dün Biletix’te satışa çıkan ve %50’ye varan indirimleri bulunan Formula 1 biletleri, açık alanda 3 gün boyunca Formula 1 izlemek isteyenlerin karşısına 90 TL fiyatıyla çıkıyordu. Fakat tabii ki kampanyalı bilet fiyatları fırsatçıların da en büyük hedefi haline geldi. %50’ye varan indirimlere sahip olan bu biletler, Biletix’te dün satışa çıkmasının ardından çok kısa bir süre içerisinde tükendi. Saat 12:00’da Formula 1 biletlerini satışa çıkaran Biletix, yaşanan yoğunluk sebebiyle çöktü ve bazı sorunlar meydana geldi.

Formula 1 Türkiye Biletleri 13 Dakikada Tükendi: Tepkiler Yükseldi Uzun zaman ardından İstanbul'da gerçekleşecek olan Formula 1 organizasyonunun biletleri satışa çıktığı gibi tükendi. Biletlerin tükenmesine tepkiler yükseldi.

Dün saat 12:00’da satışa çıkan biletlerin çok kısa bir sürede tükendiği belirtilirken, bazı kişiler sosyal medyada, 13 dakika sonra Formula 1 biletlerinin tükendiğini gördüklerini belirtti. Biletix tarafından yapılan açıklamada ise biletlerin 2,5 saatte tükendiği açıklaması yapıldı. Formula 1 organizasyonunun biletlerine fazlasıyla ilgi olduğu söylense de, bazı fırsatçıların yaptığı fırsatçılık sebebiyle biletlerin hızla tükendiği ortaya çıktı.

Benzer içerik:  Tinder'a, Polise Haber Veren Panik Butonu Eklenecek

Sosyal medyada yayılan kara borsa söylemleriyse Biletix’i hedef haline getirdi. Bazı kullanıcılar, birden fazla bilet aldıklarını yazarken, bir kullanıcı da Python diliyle yazdığı bir program ile tam 96 adet Formula 1 bileti aldığını açıkladı. Bu biletlerden yalnızca birkaçını kullanacağını açıklayan Ekşisözlük kullanıcısı, biletlerin geri kalanını ise satacağını açıkladı. Saat 12:00’da açılan indirimli bilet satışları, Biletix’te yaşanan çökme sorunları sebebiyle birçok kullanıcı tarafından erişilemez hale geldi.

Ardından ise kullanıcılar bilet satın almak istediklerinde karşılarına “Üzgünüz! Seçmiş olduğunuz fiyat kategorisinde koltuk bulunmuyor.” şeklinde bir açıklama çıktı. Bazı kişiler onlarca bilet satın alırken, normal kullanıcılara ise Biletix’te hiç bilet kalmadı. Kara borsanın eline düşen biletler ise birçok kişinin tepki göstermesine sebep oldu. Diğer bir yandan şuandan itibaren Formula 1 bileti satışları indirimsiz olarak devam ediyor. Dilerseniz “Formula 1 Bilet Fiyatları” başlıklı makalemize giderek indirimsiz bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir