Connect with us


Dünya'dan Haberler

Formula 1, İstanbul’da Seyircisiz Olarak Düzenlenecek

Bir süredir ülkemize geleceği haberleriyle gündem olan Formula 1 yarışları, İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamalara göre seyircisiz olarak düzenlenecek.

Zaman:

Tarih:

Formula 1, İstanbul'da Seyircisiz Olarak Düzenlenecek

Son günlerde ülkemize gelmesi büyük bir merakla beklenen Formula 1 yarışları, önümüzdeki Kasım ayı içerisinde ülkemize geliyor. Hayranları tarafından heyecanla beklenen Formula 1 yarışlarının aslında daha önce yapılan açıklamalara göre seyircili olarak düzenleneceği belirtilse de, İstanbul Valiliği tarafından yapılan yeni açıklamalara göre yarışın İstanbul’da seyircisiz olarak düzenleneceği belirtildi.

Ülkemizde ilk olarak 2005 yılında düzenlenen formula 1 organizasyonu, hatırı sayılır bir kitle tarafından oldukça sevilmiş ve ülkemizdeki formula 1 yarışları devam etmişti. Fakat 2011 yılında ülkemizde düzenlenen Formula 1 yarışı organizasyonunun ardından 9 yıl boyunca ülkemizde F1 organizasyonu düzenlenmedi. Ülkemizdeki formula 1 hayranlarını üzen bu durum, covid-19 salgını sürecinde değişti.

Diğer ülkelerdeki Formula 1 hayranlarının daha yüksek sayılarda olması sebebiyle uzun süredir ülkemizde düzenlenmeyen formula 1 organizasyonu, covid-19 salgını sürecinde ülkemizde az vaka bulunması sebebiyle Türkiye’ye de gelmeye karar vermişti. 13-15 Kasım tarihlerinde ülkemizde gerçekleşmesine karar verilen Formula 1 yarışlarının seyircili gerçekleşmesine karar verilip bilet satışları başlasa da, yeni açıklamayla yarışın seyircisiz düzenlenmesine karar verildi.

Benzer içerik:  Hyundai, Nvidia ile Otonom Sürüş İçin Anlaştı
Formula 1, İstanbul'da Seyircisiz Olarak Düzenlenecek Bir süredir ülkemize geleceği haberleriyle gündem olan Formula 1 yarışları, İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamalara göre seyircisiz olarak düzenlenecek.

İstanbul Valiliği, 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Formula-1 İstanbul Grand Prix etkinliğinin seyircisiz olarak düzenleneceğini duyurdu. Valilik tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında; İstanbul İl Pandemi Kurulunun almış olduğu 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek ‘Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması’ yönündeki tavsiye kararı uyarınca 05.10.2020 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir