Connect with us


Dünya'dan Haberler

Formula 1 İstanbul’a Geliyor: 15 Kasım’da Yarış Başlıyor

Formula 1 hayranlarının heyecanla beklediği o haber nihayet geldi. 9 yıldır ülkemizde gerçekleşmeyen formula 1 yarışları, yeniden İstanbul’a geliyor.

Zaman:

Tarih:

Formula 1 İstanbul'a Geliyor: 15 Kasım'da Yarış Başlıyor Formula 1 hayranlarının heyecanla beklediği o haber nihayet geldi. 9 yıldır ülkemizde gerçekleşmeyen formula 1 yarışları, yeniden İstanbul'a geliyor.

Ülkemizdeki Formula 1 hayranlarını sevindirecek haber nihayet geldi. Uzun bir süredir ülkemizde yapılmayan formula 1 yarışı, yeni duyuruya göre çok yakın bir zamanda tekrardan ülkemize geliyor. Türkiye’de ilk olarak 15 yıl önce, yani 2005 yılında düzenlenen formula 1 yarışları, daha sonrasında 2011 yılında düzenlenmişti. Fakat aradan 9 yıl geçmesine rağmen ülkemizde başka formula 1 yarışı düzenlenmemiş, hayranları heyecanla beklemeye başlamıştı.

Aradan geçen 9 yılın ardından geçtiğimiz günlerde formula 1’in Türkiye’ye geleceği iddiaları yayılmaya başlamış, yarışın bu yıl İstanbul’da yapılacağı söylenmişti. Nihayet iddialar doğrulandı ve Formula 1 yarışının bu sene İstanbul’a geleceği kesinleşti. Yapılan açıklamalara göre formula 1 yarışı, 15 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Fakat formula 1 yarışının her ne kadar İstanbul’da gerçekleşeceği açıklansa da, covid-19 salgını sebebiyle bu yarışın seyircisiz olarak gerçekleşeceği söyleniyor. Yani formula 1 yarışlarının hayranı olan kişiler için maalesef üzücü bir haber olduğunu belirtebiliriz. Fakat yarışın, her ihtimalle az seyirci ile gerçekleşme ihtimali var. Organizasyon tam dolu seyirci ile gerçekleşmese de belki de sınırlı sayıda seyirci ile gerçekleşebilir.

Benzer içerik:  Iron Man, Marvel Evrenine Geri Dönebilir
Formula 1 İstanbul'a Geliyor: 15 Kasım'da Yarış Başlıyor Formula 1 hayranlarının heyecanla beklediği o haber nihayet geldi. 9 yıldır ülkemizde gerçekleşmeyen formula 1 yarışları, yeniden İstanbul'a geliyor.

Diğer bir yandan ülkemizde formula 1 yarışlarına iyi bir ilgi olsa da, diğer ülkelere oranla az ilgi var. Bu sebeple organizasyonlar sıklıkla ülkemizde yapılmıyor. Bunun yerine uzun yıllar aralarla formula 1 yarışlarını ülkemizde görebiliyoruz. İlerleyen zamanlarda 15 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan organizasyon hakkında gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir