Connect with us


Dünya'dan Haberler

Florida’da Bir Hakim, Okulların Açılması Kararını Bozdu

Devam eden covid-19 salgını sebebiyle dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Florida’da da okulların açılması kararı bozuldu.

Zaman:

Tarih:

Florida'da Bir Hakim, Okulların Açılması Kararını Bozdu Devam eden covid-19 salgını sebebiyle dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Florida'da da okulların açılması kararı bozuldu.

2019 yılının son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan covid-19 salgını, aylar geçmesine rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Bu sebeple açılması kararlaştırılan okullar için tersine kararlar verilmeye başladı. Florida‘da bir hakim, okulların açılmasının bu dönemde iyi olmayacağını ve bu sebeple ertelenmesi gerektiğine karar verdi. Salgın sürecinde okulların açılmasının uygun görülmemesi nedeniyle okulların açılmasını amaçlayan karar, Florida hakimi tarafından bozuldu.

Son günlerde özellikle ABD’de yükselen covid-19 salgını, maalesef henüz kontrol altına alınabilmiş değil. Tüm dünyada adeta bir felakete sebep olan virüs, ülkemizde bugüne kadar 259 bin’den fazla kişiye bulaştı. 237 bin’den fazla hastamız iyileşirken, 6.139 kişi maalesef hayatını kaybetti. Ülkemizde durum her ne kadar kötü olsa da, diğer ülkelerde de durum hiç normal değil.

Covid-19 salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD’de bugüne kadar 5 milyon 830 bin’den fazla kişiye virüs bulaştı. 2 milyon 967 bin’den fazla kişi tedavi edilebilirken, mevcut vaka 2 milyon 685 bin olarak kaydedildi. Ayrıca ABD’de 179.740 kişi maalesef hayatını kaybetti. Böyle bir salgının ortasında okulların açılması ve salgının daha da artması ihtimali, Florida hakimini harekete geçirdi. ABD’nin salgından en çok etkilenen eyaleti olan Florida’da mevcut vakanın 592 bin’den fazla olduğu aktarıldı. Ayrıca eyalette 10.534 kişi de hayatını kaybetti.

Benzer içerik:  Yapay Zeka, Suçsuz Bir İnsanın Tutuklanmasına Neden Oldu
Florida'da Bir Hakim, Okulların Açılması Kararını Bozdu Devam eden covid-19 salgını sebebiyle dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Florida'da da okulların açılması kararı bozuldu.

Okulların açılması kararının, güvenliği keyfiye bozduğuna hükmeden Florida hakimi, kararı bozarak 31 Ağustos’ta okulların açılmasını ortadan kaldırdı. Diğer bir yandan ABD’de yüz yüze eğitim sunmayan eyaletlerin, devlet fonlarından yararlanamama kararı da eyaletleri zor durumda bırakabilir. Fakat hem uzmanlara göre, hem de Florida hakimine göre böyle bir durum içerisindeyken okulların açılması oldukça keyfi bir durum.

İlerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir