Ferrari 620 Beygirlik Cyberpunk Otomobil Roma’yı Tanıttı

 Ferrari 620 Beygirlik Cyberpunk Otomobil Roma’yı Tanıttı

Ferrari, 620 beygir gücündeki cyberpunk, retro tasarımlı Ferrari Roma’yı İtalya’da yaptığı bir etkinlikte tanıttı. Araç gücüyle, özellikleriyle ve görüntüsüyle çok dikkat çekti. 1950 yıllarının İtalyasını temsil eden bu yeni Otomobili gelin hep beraber daha yakından tanıyalım.

Bildiğiniz gibi 1947’de İtalya’da kurulan Ferrari, İtalya’nın ve dünyanın en ünlü ve en başarılı spor araba üreticilerinden biri. Büyük şirketlerle rekabet içerisine giren Ferrari, yepyeni arabasıyla piyasada çok iyi bir yer edinecek gibi. 3.4 saniyede 100km/s hıza ulaşabilen Ferrari Roma, 7500 devire ulaşabiliyor. Retro tarzını andıran Ferrari Roma, Gelişmiş özellikleri ve görünüşüyle Cyberpunk tarzı yepyeni bir spor araç.

Ferrari Roma Özellikleri

Ferrari Roma Özellikleri
Ferrari Roma Özellikleri

Pürüzsüz bir görüntüye sahip olan yeni Ferrari Roma özellikleriyle de çok dikkat çekiyor. 0-100km/s hıza sadece 3.4 saniyede ulaşabilen bu spor araç minimalist tasarımına göre fazlasıyla hızlı. Çünkü bu minimalist aracın kaputunun altında 3.9 litrelik çift turbolu V8 motoru kullanılıyor. Bu motor 760 Nm tork üretebiliyor ve 620 beygirlik bir güce ulaşabiliyor. 8 ileri vitese sahip olan 7500 devirde zirve gücüne ulaşabiliyor.

İlgili İçerik  Cyber Monday Nedir, Siber Pazartesi İndirim Günü Ne Zaman?

0-100km/s hıza 3.4 saniyede ulaşan araç 9.3 saniyede 200km/s (saatte 200km) hıza ulaşabiliyor. Ayrıca araç 320km/s lik maksimum hızıyla da oldukça ilgi çekiyor. Yani tasarımı minimalist olsa da Ferrari asla motor konusunda minimalist davranmamış ve olabildiğince güçlü bir araç üretmiş.

Ferrari Roma İç ve Dış Tasarımı

Dış görüntüsüyle dikkat çeken Ferrari Roma çok kaliteli bir iç tasarıma da sahip. İç tasarımda da dış tasarımda da minimalist davranan Ferrari, Konforlu bir yolculuğu amaçlayarak en kaliteli şekilde aracın içini de tasarladı.

Ferrari Roma İç ve Dış Tasarımı
Ferrari Roma İç ve Dış Tasarımı

Ferrari Roma Fiyatı

Ferrari Roma hakkında en çok merak edilenlerden birisi de fiyatı. Fakat fiyatı hakkında henüz resmi bir bilgi yayınlanmadı. Resmi bir bilgi bize ulaştığında tekrar sizlere bildireceğiz. (14.11.2019). Ayrıca fiyatının da yakın zamanlarda belli olacağı tahmin ediliyor.

Ferrari Roma İç ve Dış Tasarımı
Ferrari Roma İç ve Dış Tasarımı

Bir önceki yazımız olan 16 inçlik Yeni Apple Macbook Pro Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde 16 inçlik Macbook Pro, Macbook Pro Özellikleri ve Yeni Macbook Pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın