Connect with us


Borsa Haberleri

Fed’in Faiz ve Parasal Genişleme Kararı Bitcoin’i Etkiledi

Amerikan Merkez Bankası (FED)’in bugün aldığı faiz sıfırlama ve 700 milyar dolarlık parasal genişleme kararı Bitcoin’in dakikalar içerisinde 5.000 dolar seviyelerinden 6.000 dolar seviyelerine yükseltti. Uzmanlar, FED kararının Bitcoin’de şimdiye kadarki en büyük boğa sezonuna işaret ediyor olabileceğini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Fed'in Faiz ve Parasal Genişleme Kararı Bitcoin'i Etkiledi

Amerikan Merkez Bankası (FED)’in bugün aldığı faiz sıfırlama ve 700 milyar dolarlık parasal genişleme kararı Bitcoin‘i dakikalar içerisinde 5.000 dolar seviyelerinden 6.000 dolar seviyelerine yükseltti. Uzmanlar, FED kararının Bitcoin‘de şimdiye kadarki en büyük boğa sezonuna işaret ediyor olabileceğini belirtti.


İlginizi Çekebilir: Kripto Para / Bitcoin Piyasasının Düşüş Sebebi PlusToken Mi?

Bitcoin’in son günlerde yaşadığı ilginç düşüşler kripto para yatırımcılarını yüksek boyutlarda zarara uğratmış ve neredeyse iflasa sebep olmuştu. Son dönemlerde Corona virüsü seebiyle de tüm dünyada yaşanan ekonomik sorunlar diğer borsalarda da sorun oluşturdu.

Gün içerisinde Amerikan Merkez Bankası (FED), oluşan zararın önüne geçmek için faizi sıfırlama kararı aldığını ve 700 milyar dolarlık bir parasal genişlemeye gidileceğini açıklamıştı. Alınan bu karar ise açıklamadan dakikalar sonra Bitcoin’in fırlamasına sebep oldu.

Altcoin ve Bitcoin Nasıl Alınır?

Amerikan Merkez Bankasının açıklamasından önce 5.000 dolar bandında kalan Bitcoin, açıklamalardan sonra 6.000 dolara kadar fırladı. Fakat Bitcoin’in bu yükselişi uzun sürmedi ve saatler içerisinde tekrar 4.500 dolara kadar geriledi.

Uzmanlar, Amerika’nın 2008 kriziyle mücadele için aylar boyunca yaptıkları şeyi bu sefer 1 günde yaptıklarını belirtti. Miktarı sürekli artan ve herhangi bir sınırı olmayan doların bu tür hareketler ile daha da çok değersizleşeceğini belirten uzmanlar, 21 milyon adet sınırı bulunan ve daha fazla üretilemeyecek olan Bitcoin’in daha fazla değerleneceğini söylüyor.

Son dönemde oldukça büyük bir değer kaybı yaşayan ve hatta 12 Mart günü 3,600 doları gören Bitcoin, yazım itibariyle 5,150 dolar üzerinden işlem görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel