FBI, Netflix’teki Yeni Belgesel Unsolved Mysteries İçin Harekete Geçti

Dijital yayın platformu Netflix'in "Çözülememiş Gizemler" isimli yeni belgeseli, FBI'ın bir cinayet dosyasını tekrardan açmasına ve soruşturmaya başlamasına sebep oldu.
 FBI, Netflix’teki Yeni Belgesel Unsolved Mysteries İçin Harekete Geçti

1987‘de yayınlanan Unsolved Mysteries‘in yapımcıları tarafından Netflix için yeniden çekilen ve uyarlanan aynı adlı belgesel, Netflix kullanıcıları tarafından oldukça dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde Netflix’de yayınlanan 6 bölümlük “Çözülememiş Gizemler” belgeselinin yapımında Stranger Things isimli Netflix dizisinin yapımcıları da yer aldı. Yapımcıları ve konusuyla dikkat çeken belgesel, ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI‘ın da dikkatini çekti.

Oldukça gizemli ve çözülememiş cinayetleri anlatan Unsolved Mysteries isimli belgesel, 1987’de TV’de yayınlanıyor ve gizemli olayları izleyicilere aktarıyordu. 80’li yıllarda çekilen bu belgeselin devamı Netflix’de yayınlanmaya başladığında bazı gizemler de ortaya çıkmaya başladı. 2004 yılında yaşanan gizemli bir kaybolma ve cinayet olayının belgeselde yayınlanması ve ipuçları içermesi, FBI’ın dikkatini çekti ve 2004 yılındaki soruşturma dosyası tekrardan açıldı.

Tamamen gerçek hayatta yaşanan gizemli, çözülememiş cinayetler ve olaylar üzerine çekilen Unsolved Mysteries belgeseli, 2004 yılında öldürülen Alonzo Brooks cinayetine de odaklanmıştı. Alonzo Brooks, 2004 yılında ABD‘nin Kansas Eyaletinde bir partiye katılmış, daha sonra 2004 Nisan ayında ortadan kaybolmuştu. Aradan birkaç hafta(yaklaşık 1 ay) geçmesinin ardından Alonzo Brooks, bir derede ölü olarak bulunmuştu. FBI, Brooks’un bir cinayete mi kurban gittiğini oldukça uzun yıllarca araştırdı. Soruşturmalar yıllar boyunca sürse de Alonzo Brooks’un davası çözülememiş ve kapatılmıştı. Fakat Netflix’teki “Unsolved Mysteries” belgeselin bir bölümü, soruşturmanın tekrardan başlamasına sebep oldu.

İlgili İçerik  Netflix'in Yeni Dizisi Rise of Empires Fragmanı Yayınlandı

Açıklamalara göre Netflix’in yeni bölümlerini yayınladığı Unsolved Mysteries, Alonzo Brooks cinayeti hakkında bazı ipuçlarını ortaya koydu ve bunun üzerine FBI soruşturmayı tekrar başlatma kararı aldı. Yıllar önce televizyonda yayınlanarak 260‘dan fazla cinayetin aydınlatılmasına yardımcı olan Çözülememiş Gizemler isimli belgeselin devamı, Netflix’de ilk kez 1 Temmuz’da yayınlandı.

Netflix’deki Unsolver Mysteries’in de yapımcılarından olan Terry Dunn Meurer, Unsolved Mysteries’in galasından sonraki 24 saat içerisinde pek çok ipucu aldıklarını söyledi. Bu ipuçlarını güvenilir gördükleri ABD yetkililerine ilettiklerini belirten Meurer, 24 içinde bir çok ipucu aldıklarını ve henüz izlemeyen çok kişi olduğunu belirtti. Henüz belgeseli izlemeyen pek çok kişi bulunduğunu söyleyen Meurer, ilerleyen zamanlarda belgeselin yeni bölümlerinin daha fazla izleyiciyle buluşacağını belirtti. Diğer bir yandan belgeselin Netflix’de yeni yayınlanan bölümleri sayesinde çözülen ilk gizemin “Alonzo Brooks” cinayeti olacağı düşünülüyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz, “kitle.net” web sitemizi takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın