FBI, Iphone 11 Pro Max’i Graykey Yazılımı ile Hackledi

 FBI, Iphone 11 Pro Max’i Graykey Yazılımı ile Hackledi

Bir çok soruşturma için Apple‘dan yardım alamayan ABD Hükümeti ve FBI, çareyi bu cihazları hacklemek ile buluyor. Son olarak FBI, soruşturma sırasında GrayKey adlı üçüncü parti yazılım ile Iphone 11 Pro Max cihazının kilidini kırdı.

İlginizi Çekebilir: Trump, Apple’a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

ABD Hükümeti ve ABD Başkano Donald Trump’ın tüm ısrarlarına rağmen “katillerin ve uyuşturucu satıcılarının” kullandığı Iphone cihazların kilidini açmayan Apple, FBI karşısında pek de duramayacak gibi. Çünkü son yaşanan olayda FBI, üçüncü parti bir yazılım olan GrayKey ile Apple’ın son model cihazlarından olan Iphone 11 Pro Max cihazını hackledi.

Apple’ın en son model ve en güçlü güvenliğe sahip modeli Iphone 11 Pro Max’in şifresinin üçüncü parti bir yazılım ile kırılması bir çok Apple kullanıcısının kafasında değişik sorulara sebep oldu. Cihazlarının en çok performansı ve güvenliği ile övünen Apple, bu olaydan sonra bir çok cihazında güvenlik problemleri yaşayabilir. Çünkü FBI ve ABD Hükümeti, Apple’dan hiçbir türlü yardım alamadığından dolayı bu yollara daha çok başvuracak gibi.

Trump: Apple “Katiller ve Uyuşturucu Satıcıları” Hakkında Yardım Etmiyor

Trump, Apple'a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı
Trump, Apple’a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

ABD Hükümetinin taleplerine hiç bir şekilde karşılık vermeyen Apple, suçluluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun soruşturma görevlilerine ve hükümete yardımda bulunmuyordu. Trump ise bunun üzerine Apple’a ateş püskürmüştü. Apple’a her konuda yardım etmesine rağmen suçlular hakkında hiçbir türlü yardım alamadığını söyeyen Trump, Apple’a aşağıdaki Twitter paylaşımı ile ateş püskürmüştü.

Apple’a her zaman Ticaret ve bir çok farklı konuda yardımcı olduk ve oluyoruz. Ama hala katiller, uyuşturucu satıcıları, ve diğer şiddet içeren suç unsurları tarafından kullanılan Iphone telefonların kilidini açmayı kabul etmiyorlar. Onlar, büyük ülkemize yardım etmek zorunda kalacak!

Donald Trump

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili İçerik  Sony, Son 10 Yılın En İyi 20 PlayStation Oyununu Açıkladı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın