Fast-Food Şirketi KFC, Oyun Konsolunu Duyurdu (KFConsole)

Dünyanın en büyük Fast-Food şirketlerinden olan KFC, ilginç bir şekilde "KFConsole" adını verdiği oyun konsolunu duyurdu.
 Fast-Food Şirketi KFC, Oyun Konsolunu Duyurdu (KFConsole)

Dünyanın en büyük Fast-Food şirketleri arasında bulunan KFC, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile gündeme oturdu. KFC, 100 bin’e yakın beğeni alan paylaşımında yeni oyun konsolu “KFConsole“u duyurdu. İlgili paylaşımın şaka olup olmadığı tartışılsa da, KFC oldukça ciddi gibi görünüyor.

Oyunun geleceği burada” başlığıyla “KFConsole” ismini verdiği yeni oyun konsolunu duyuran KFC, videoda “Gerçek 4k deneyimi” ve “120 FPS” özelliklerinin olduğunu belirtti. “KFCGaming Sunar” yazısıyla başlayan videoda, yeni oyun konsolunun görüntüsü de yer aldı. KFC’nin oldukça ünlü Kova menülerinden ilham alan Kova şeklindeki yeni konsolun tasarımı da ilgi odağı oldu.

Haberimize devam ederken, Kentucky Fried Chicken (KFC) kurucusu Albay Harland Sanders‘ın yoksulluktan intihara sürüklenmişken, milyonerliğe nasıl giriş yaptığını “Bir Garip Başarı Hikayesi” makalemizde hazırladık. Dilerseniz makalemize göz atabilir, ya da haberimize devam edebilirsiniz. 1952’de kurulan KFC, bildiğiniz gibi dünyanın en ünlü Fast-Food şirketlerinden biri. Bu sebeple bu şirketin böyle bir oyun konsolu ile bir çok insanın karşısına çıkması ilgi odağı oldu.

KFC’nin ciddi olup olmadığı şuan için belli değil fakat ciddi olsa bile Sony (PlayStation), Xbox gibi büyük markalarla nasıl baş edebileceği merak konusu. KFC, yaptığı paylaşımda ürünün çıkış tarihini bile eklemesi, parodi olduğu konusunda hiçbir belirtme yapmaması, sosyal medya kullanıcılarını bu paylaşımın ciddi olduğuna inandırdı.

İlgili İçerik  Bir Garip Başarı Hikayesi: KFC'nin Kurucusu Harland Sanders

Videoya göre KFC’nin oyun konsolu KFConsole, 12 Kasım‘da tanıtılacak ve piyasaya sürülecek. Bildiğiniz gibi oyun konsolu devlerinden olan XBox, bu yılın yaz aylarında yeni oyun konsolu Xbox Series X’i piyasaya sürecek. Eğer KFC bu konuda ciddiyse, bu yıl hem PlayStation 5‘i, hem Xbox Series X‘i, hem de KFConsole’u göreceğiz.

Ayrıca KFC’nin yaptığı bu paylaşıma espirili bir yaklaşımda bulunan Xbox, KFC’nin Twitter paylaşımına cevap vererek “yan yatırır mısınız?” dedi.

Bir önceki yazımız olan League Of Legends Kitle Kontrol Nedir ve Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde Kitle Kontrol Nasıl Engellenir, Kitle Kontrol Nedir ve League of Legends Kitle Kontrol hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın