Connect with us


Oyun Haberleri

Zynga’nın Popüler Oyunu FarmVille’nin Fişi Çekiliyor

2010’lu yılların en popüler oyunlarından olan, Facebook’ta çılgınlar gibi oynanan FarmVille oyununun fişi, oyunun geliştiricisi Zynga tarafından çekiliyor…

Zaman:

Tarih:

Zynga'nın Popüler Oyunu FarmVille'nin Fişi Çekiliyor

Bir zamanların en popüler oyunlarından olan, 2010’lu yıllarda çılgınlarca oynanan FarmVille oyunu, geliştirici şirket Zynga tarafından artık sonlandırılıyor. Zamanının en popüler oyunlarından olan ve tarayıcı üzerinden oynanabilen video oyunu FarmVille, 2009 yılında çıkış yapmış oldukça eğlenceli bir çiftlik kurma oyunuydu.

Çiftlik kurup yönettiğiniz oldukça eğlenceli bir oyun olan FarmVille, Zynga’nın oldukça popüler oyunlarından biriydi. Tarayıcı üzerinden oynanabilen, özellikle 2010’lu yılların ülkemizde de en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’ta da oynanabilen FarmVille, Facebook’taki arkadaşlarınızla çiftlikler kurabildiğiniz, birbirinize hediyeler gönderdiğiniz klasik bir çiftlik kurma oyunuydu.

Ülkemizde de zamanında milyonlarca kişi tarafından oynanan FarmVille, 2009 yılında çıkış yapmış ve yıllarca birçok kişinin favori oyunu olmuştu. Daha sonra FarmVille 2 oyunuyla da karşımıza çıkan çiftlik oyunu, yapımcısı Zynga’ya büyük bir oyuncu kazandırmıştı. Fakat zamanla FarmVille oyuncularının FarmVille 2’ye geçmesi ve FarmVille oyuncu sayısının azalması, Zynga’nın bu oyunu sonlandırmasına sebep oldu. Zynga, FarmVille’nin kapatılacağını resmi olarak duyurdu.

FarmVille Oyunu Kapatılıyor

Zynga'nın Popüler Oyunu FarmVille'nin Fişi Çekiliyor 2010'lu yılların en popüler oyunlarından olan, Facebook'ta çılgınlar gibi oynanan FarmVille oyununun fişi, oyunun geliştiricisi Zynga tarafından çekiliyor...

FarmVille serisinin yapımcı şirketi olan dünyaca ünlü oyun şirketi Zynga, 2009 yılında çıkış yapan FarmVille’nin kapatılacağını resmi olarak duyurdu ve oyunun 2020 sonundan itibaren oynanamayacağını açıkladı. 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren kapatılacak olan oyun, böylelikle tarihe adını yazdıran oyunlardan biri olacak. Zynga’nın FarmVille’yi kapatmasının bir diğer sebebi de, oyunun en temel çalışma prensibi olan Adobe Flash Player’ın desteğinin sonlanması oluyor.

Benzer içerik:  Facebook Hesabı Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır

Adobe’nin en önemli programlarından biri olan Flash Player’a desteini kesmesi, Flash Player içerikli oyunların da sonunu getirmiş durumda. Bu oyunlardan biri olan FarmVille, bu sebeple Facebook’tan kaldırılacak oyunlardan biri olacak. Oyuncular, FarmVille yerine serinin diğer oyunu FarmVille 2’yi veya yakında gelecek olan FarmVille 3’ü oynamaya devam edebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir