Connect with us


Sağlık

Fahrettin Koca: “Ağır Tedbirlere Dönmemiz Gerekebilir”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasının ertelenmesinin ardından yaptığı açıklamalarda “İstemediğimiz ağır tedbirlere dönebiliriz” açıklamasında bulundu.

Zaman:

Tarih:

Fahrettin Koca: "Ağır Tedbirlere Dönmemiz Gerekebilir"

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamalar ile oldukça dikkat çekti. Bildiğiniz gibi dün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar ile okulların uzaktan eğitim ile devam edeceği açıklanmıştı. Covid-19 sebebiyle yüz yüze eğitime dönemeyen okullar, uzaktan eğitim ile bir süre daha devam edecek ve şuan ki açıklamalara göre ancak 21 Eylül‘den itibaren okullar kademeli olarak açılacak.

ABD’de okullarda yaşanan salgının ardından birçok ülkenin bu konuda tedbir alması gibi ülkemizde de bu tedbirler alınmış ve dün akşam saatlerinde Ziya Selçuk tarafından konuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Ardından da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan konuya yönelik açıklamalar geldi. Koca, yükselişe işaret ederek bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Halkın henüz tam olarak tedbirlere uymadığına değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tedbirlere riayet hala istediğimiz, arzuladığımız seviyede değil. Bu konudaki gevşeme bize bu günlerimizi aratabilir” ifadelerinde bulundu. Ardından ise oldukça dikkat çeken bazı açıklamalara yer verdi. “Yüz yüze eğitimin, en az önümüzdeki bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online eğitim yapılması, yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilmesini tavsiye ettik” açıklamalarında bulunan Koca, diğer bir yandan vaka artışına dikkat çekerek, böyle giderse ilerleyen zamanlarda ağır tedbirler alınabileceğini belirtti.

Benzer içerik:  Bazı İnsanlar Corona Virüsünü Bilerek Yayıyor (Video Haber)
Fahrettin Koca: "Ağır Tedbirlere Dönmemiz Gerekebilir" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasının ertelenmesinin ardından yaptığı açıklamalarda "İstemediğimiz ağır tedbirlere dönebiliriz" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, açıklamalarında şunları ifade etti: “Artış bu hızla devam ederse bir daha yaşamak istemediğimiz ağır tedbirlere dönmemiz gerekebilir. Çabamız, bunun bir daha yaşanmaması içindir. Önümüzdeki günlerde Kovid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz. Bilim Kurulunun gündeminde öne çıkan, önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretim süreçlerinin hangi şartlarla yürütüleceği konusuydu. Bu konudaki öneri, yüz yüze eğitimin, en az önümüzdeki bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online eğitim yapılması, yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilmesi yönündedir. Bu görüş ve öneriyi, Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaştık. Konuyla ilgili planlarını Sayın Bakanımız açıklayacaktır.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir