Facebook’un Yapay Zeka Yöneticisi Elon Musk’a Ateş Püskürdü

Facebook'un Yapay Zeka bölümünün yöneticisi olan Jerome Persati, Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO'su Elon Musk'a bazı sözlerinden dolayı ateş püskürdü.
 Facebook’un Yapay Zeka Yöneticisi Elon Musk’a Ateş Püskürdü

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook’un Yapay Zeka Bölümü yöneticisi Jerome Persati, Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO’su Elon Musk’a bazı sözlerinden dolayı ateş püskürdü. Facebook Yapay Zeka Bölümü Yöneticisi Jeromi Persati, Elon Musk’ın yapay zeka ve robotlar hakkında bilgi sahibi olmadığını ve şuanki yapay zekanın insan zekasının yakınından bile geçmediğini belirtti.

Elon Musk’ın yapay zekalar hakkındaki kıyamet senaryolarına karşı “neden bahsettiğini bilmiyor” şeklinde açıklamada bulunan Persati, ünlü CEO’ya karşı tepkisini dile getirdi. Bildiğiniz gibi Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, yapay zeka’ya karşı oldukça garip bir tutum sergiliyor. Özellikle Musk, yapay zekalara karşı dile getirdiği kıyamet senaryoları ile oldukça konuşuluyor.

Yapay Zeka çalışmalarının derhal durdurulmasını söyleyen ve Yapay Zeka’nın insan zekasını geçmesi durumunda bir felaketin yaşanabileceğini belirten Elon Musk, yapay zeka topluluğu tarafından oldukça tepki çekiyor. Çünkü Facebook Yapay Zeka yöneticisinin de dediği gibi şuan ki yapay zeka, henüz insan zekasının yanından bile geçmiyor. Şuan geliştirilen tüm robotlar, henüz sadece tasarımcısının istediği şeyleri yapabiliyor. Yani günümüzde henüz “öğrenebilen” bir robot yapılabilmiş değil. Bu sebeple Musk’ın kıyamet senaryoları, bu konuda çalışan uzmanlar tarafından da oldukça tepki çekiyor.

İlgili İçerik  Twitter, Platforma Bitcoin Logosu Getirdi
Elon Musk Yapay Zeka

Yapay genel zekâ (AGI), yani insanların zihinsel olarak yapabileceği bir görevi bir makinenin yapabilmesi, Jerome Persati tarafından “anlamsız” olarak nitelendiriliyor. Facebook Yapay Zeka Yöneticisi Jerome Persati ve Google CEO’su Sundar Pichai robotlar hakkında çok olumlu düşüncelere sahip olsa da, Elon Musk bu düşüncelere hiç iyi bakmıyor. Belki Elon Musk’ın dediği tehlike ile çok ileri gelecekte karşılaşabilecek olsak da, şuan ki hiçbir robot “zihin”e veya öğrenme yeteneğine sahip.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın