Facebook’un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor

 Facebook’un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor

Facebook, Libra isimli kripto para projesi için yatırımcılarını bir bir kaybediyor. PayPal, Mastercard gibi dev yatırımcıları kaybeden Libra projesi, şimdi de Vodafone‘dan aldığı yatırım ve desteği kaybetti.


İlginizi Çekebilir: Konya Belediyesi Kendi Kripto Para Birimini Üretecek

Geçtiğimiz yıllarda Libra isimli kripto para birimi projesini duyuran Facebook, platformda bu kripto para ile alışveriş yapılabileceğini ve tüm dünyada dakikalar içinde para transferi sağlanabileceğini açıklamıştı. Duyurulduğu günden beri yoğun bir ilgi gören Libra, bir çok şirketten de yatırım almıştı. Fakat son zamanlarda bir çok ülkenin ve yasanın Libra’ya karşı çıkması sebebiyle yatırımcılar geri adım attı. Libra’ya yatırım yapan büyük yatırımcılar birer birer çekilmeye başladı.

Geçtiğimiz zamanlarda Libra’nın bir çok düzenleyici tarafından uygun görülmemesi yatırımcılarda şüpheye neden olmuş ve PayPal, Mastercard gibi yatırımcılar bu projeden çekilmişti. Şimdi ise projenin en büyük yatırımcılarından olan Vodafone’da bu projeden geri adım attı.

Proje henüz tamamlanmadan bir çok yatırımcının geri adım atması ise projenin iptal edileceği konusunda iddiaların atılmasına neden oldu. Projeden çekilen en büyük yatırımcılar ise PayPal, Mastercard, Visa, Vodafone, Uber gibi şirketler oldu.

İlgili İçerik  Facebook ve Wikipedia'dan Ortaklık: Yeni Arama Kartları

Fransa: Libra’nın Avrupa’da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!

Fransa: Libra'nın Avrupa'da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!
Fransa: Libra’nın Avrupa’da Kullanımına İzin Vermeyeceğiz!

Yatırımcıların Facebook Libra projesinden birer birer çekilmesinin en büyük sebeplerinden biri, Fransa gibi hükümetlerin projeye karşı çıkması oldu. Fransa, Facebook’un Libra projesinin “parasal egemenliği” tehdit ettiğini söyleyerek Avrupa’da kullanımını engelleyeceğini ve yasaklayacağını belirtti. Yani Libra kripto para projesi şimdiden Fransa başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde yasaklanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar da projeye bu derece yaptırım uygulanmasına karşın, yaptıkları yatırımları geri çekiyor. İlerleyen zamanlarda proje hakkındaki gelişmeleri hep birlikte göreceğiz, takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın