Facebook’tan Messenger Rooms: 50 Kişilik Görüntülü Görüşme

 Facebook’tan Messenger Rooms: 50 Kişilik Görüntülü Görüşme

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger‘ı Zoom‘a rakip yapıyor. Messenger Rooms isimli toplantı görüşmelerine 50 kişi katılabiliyor ve katılımcıların Facebook‘a kayıt olması zorunluluğu bulunmuyor.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp, Grup Görüşmesi Limitini 8’e Çıkarttı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve bir çok uygulamayı bünyesinde barındıran Facebook, Messenger uygulaması ile Zoom’a çok büyük bir rakip oluyor. Facebook’un mesajlaşma platformu olan ve mobil platformlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Messenger, 50 kişilik toplantı odaları özelliğine kavuşuyor.

Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacağı düşünülen toplantı odaları, bir çok özelliği içerisinde barındırıyor. Halihazırda Messenger’da bulunan grup konuşması özelliği, kişi limiti yüzünden pek tercih edilmiyordu. Fakat önümüzdeki günlerde 50 kişilik limiti ile oldukça iyi bir uygulama haline gelebilecek.

Bildiğiniz gibi corona virüsü sebebiyle evine kapanan insanlar, çalışanlar ve öğrenciler, Zoom gibi uygulamalar aracılığıyla ders görüyor veya toplantılarını yapıyor. Fakat Zoom, çoğu zaman çöküntüler yaşıyor veya güvenlik sorunları sebebiyle tercih edilemiyor. Facebook, bu sebeple corona virüsü zamanında en çok kullanılan platform olan Zoom’a çok büyük bir rakip olacak.

İlgili İçerik  ABD Deniz Üssü, Siber Saldırılar Sonucunda Çöktü
Facebook'tan Messenger Rooms: 50 Kişilik Görüntülü Görüşme
Facebook’tan Messenger Rooms: 50 Kişilik Görüntülü Görüşme

Facebook gizlilik ve güvenlik konusunda pek iyi bir izlenim vermese de, Zoom’un son günlerde yaşadığı problemlere bakılınca yine de kullanılabilir. Messenger Odaları, daha önce sadece facebook’a kayıtlı olan kişilerin girmesine izin veriyordu. Fakat yeni gelecek olan güncellemeye göre bu toplantılara katılacak kişilerin Facebook’a kayıt olması gerekmeyecek. Messenger Rooms üzerinden toplantıyı oluşturan kişi, kısa bir link ile istediği kişileri davet edebilecek. Bağlantıya tıklayan kişi tek bir tuşla odaya katılacak. Facebook üyeliği yoksa üye olması da gerekmeyecek.

Facebook, bu yeni özellikleri ile Zoom kullanımını oldukça azaltabilir. Çünkü Zoom, bir çok kez çöküntü yaşayarak kullanıcıların rahat kullanım sağlamasını engelliyor. Facebook, oldukça güçlü sunucuları ile çöküntü olmadan hizmet verebilir. Ayrıca Facebook’un bünyesinde bulunan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, buna benzer bir şekilde 8 kişilik toplantılara ev sahipliği yapacak. Daha önce 4 kişilik grup görüşmelerine izin veren WhatsApp, şimdi 8 kişilik sesli veya görüntülü görüşmelere izin verecek.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp, Görüntülü Grup Görüşmesi Limitini 8'e Yükseltiyor başlıklı makalemizde Facebook, WhatsApp ve WhatsApp Grup hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın