Facebook, Yeni Alışveriş Uygulaması Facebook Shops’u Tanıttı

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden olan Facebook, alışveriş uygulamalarına çok büyük bir rakip olabilecek Facebook Shop uygulamasını tanıttı.
 Facebook, Yeni Alışveriş Uygulaması Facebook Shops’u Tanıttı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve dev platformları bünyesinde barındıran Facebook, alışveriş uygulaması Facebook Shops’u tanıttı. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu, şimdi de Letgo gibi dev alışveriş uygulamalarına rakip oldu.

3 milyara yakın aktif bir kullanıcı kitlesini bünyesinde bulunduran Facebook, bu kullanıcı kitlesini Facebook Shop uygulamasına yönlendirerek kısa süre içerisinde zirveye geçebilir. Daha önce Facebook’ta pazar bölümü bulunurken, Facebook kullanıcıları direkt olarak kendi hesapları üzerinden buraya ürün ekleyebiliyordu. Şuanda Facebook’un bu market bölümü hala açık. Fakat ilerleyen zamanlarda bunun yerini çok daha kolay ve özel bir uygulama yer alabilir.

Facebook’un tanıttığı Facebook Shop, hem Instagram hem Facebook üzerinde yer alacak. İşletmelerin ve kişilerin alışverişini kolaylaştırmak isteyen Facebook’un yeni uygulaması, özellikle corona virüsü günlerinde çok işe yarayacak. Kapalı kalan işletmelerin satışları da bu uygulamadan devam edebilecek. Uygulama üzerinde mağaza hesapları ücretsiz olarak açılabilecek.

İlgili İçerik  Facebook, WhatsApp ve Messenger'ı Birleştiriyor
Facebook, Yeni Alışveriş Uygulaması Facebook Shop'u Tanıttı

Facebook ve Instagram’ın üzerinde çalışacak olan bu uygulamanın diğer alışveriş ve pazaryeri uygulamalarına göre en büyük farkı, çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması. Yani ürünlere kolaylıkla alıcı bulabilir veya satıcı bulabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bu pazaryeri uygulamasında satıcılarla veya alıcılarla iletişim kurmak oldukça kolay olacak. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan bu uygulama, direkt olarak platformlara ek olarak gelecek. İlk olarak ABD’de çıkacak olan güncelleme, ilerleyen zamanlarda da tüm dünyada sunulacak.

Bir önceki yazımız olan Google, Teknolojik Kulaklık Kabloları Üzerinde Çalışıyor (I/O Braid) başlıklı makalemizde Google, Google Kulaklık Kablosu ve Kulaklık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın