Connect with us


Mobil Haberler

Facebook, WhatsApp Gibi Uygulamalar, Artık Tizen İşletim Sisteminde Kullanılamayacak

Sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger ve Instagram gibi

Zaman:

Tarih:

Facebook, WhatsApp Gibi Uygulamalar, Artık Tizen İşletim Sisteminde Kullanılamayacak Sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger ve Instagram gibi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook ve bünyesinde bulunan Instagram, WhatsApp, Messenger gibi uygulamalar, artık Tizen işletim sisteminde bulunmayacak. Birçoğunuzun da bildiği gibi Tizen, aslında Samsung’un çok kısıtlı sayıda akıllı telefonlarda, akıllı TV’lerde ve akıllı ev eşyalarında kullandığı bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyordu.

Samsung’un ürettiği bir işletim sistemi olan Tizen, aslında beklenen popülerliği yakalayamamış ve Samsung bu projeden vazgeçmişti. Tizen işletim sistemini kısa bir süre deneyen, fakat tutmadığından dolayı bir süre sonra bırakan Samsung, yalnızca 4 akıllı telefon modelinde bu işletim sistemini kullandı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sonrasında bu işletim sistemini tercih etmedi.

Bu süreçte Tizen işletim sistemlerinde bir süre hizmet veren Facebook, ve Facebook çatısı altında bulunan WhatsApp, Messenger, Instagram gibi uygulamalar Tizen işletim sistemine destek vermeye devam etmiş ve buraya uygulamalar üretmişti. Fakat sosyal medya devi Facebook, Tizen işletim sisteminin desteğinin artık bitmiş olması sebebiyle Tizen’deki uygulamalarını çekme kararı aldı.

Benzer içerik:  Facebook, Türkiye'ye Temsilci Atamayı Reddetti
Facebook, WhatsApp Gibi Uygulamalar, Artık Tizen İşletim Sisteminde Kullanılamayacak Sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger ve Instagram gibi

Zaten çok fazla kullanıcısı bulunmayan Tizen işletim sistemleri, bu sebeple artık Facebook’un dikkatini çekmemeye başladı ve Facebook’un sadece zamanını almaya başladı. Facebook, aslında çok daha önceden Tizen işletim sistemlerindeki uygulamalarını çekeceğini duyurmuştu. Bugünden itibaren de Tizen işletim sistemindeki Facebook ve Facebook bünyesindeki WhatsApp, Messenger, Instagram gibi uygulamalar, Tizen kullanıcıları tarafından kullanılamayacak.

Tizen işletim sistemi kullanıcıları ise bugünden itibaren Tizen mağazalarından Facebook ve Facebook çatısı altındaki sosyal medya uygulamalarını yükleyemeyecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir