Connect with us


Dijital Haberler

Facebook Watch’un Aylık Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, Watch bölümünün aylık ne kadar kullanıcı tarafından kullanıldığını resmi olarak açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Facebook Watch'un Aylık Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve son zamanlarda büyük bir kullanıcı kitlesi kazanan Facebook, sosyal medya platformları arasında büyük bir farkla zirvede kalmayı başarıyor. Instagram, WhatsApp gibi en büyük rakiplerini zamanında satın alarak bünyesine katan Facebook, böylelikle rakiplerine karşı büyük bir üstünlük elde etti. Diğer bir yandan Facebook, bünyesindeki 2,3 milyardan fazla kullanıcıya oldukça çeşitli özellikler sundu.

Çeşitli sosyal medya platformlarının ilgi çeken özelliklerini 2 milyardan fazla kullanıcısına sunan Facebook, böylelikle rakiplerinin en sevilen özelliklerinin Facebook’da da bulunmasını ve Facebook’un yükselişini sürdürmesini sağlamıştı. Örneğin zamanında Instagram’a gelen hikayeler özelliği, Snapchat’i geride bırakmış ve Snapchat’in popülerliği oldukça düşmüştü. Karşısındaki tüm rakiplerinin özelliklerini devamlı olarak kontrol eden Facebook, geçtiğimiz yıllarda da Facebook Watch özelliğine kavuşmuştu.

Birçoğunuzun da bileceği gibi Facebook Watch, 2017 yılında yayınlanan bir özellikti. YouTube benzeri bu özellik, aslında tüm Facebook kullanıcıları tarafından kullanılabilen önemli ve vakit geçirilebilen bir özellikti. Kullanıcıların videolar yayınlamasını, canlı yayınlar yapmasını, özellikle spor ve oyun videoları yayınlanmasını sağlayan, bununla birlikte her kullanıcının izleyebileceği kategorilerde yayınların yer aldığı Facebook Watch sekmesi, Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip.

Benzer içerik:  Xiaomi Mi Band 5 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Aylık 1,25 Milyar Kullanıcı

Facebook Watch'un Aylık Kullanıcı Sayısı Açıklandı Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, Watch bölümünün aylık ne kadar kullanıcı tarafından kullanıldığını resmi olarak açıkladı.

Aylık 2,7 milyar civarında aktif abone kitlesi bulunan Facebook, Watch özelliğini de çok geniş bir kitleye ulaştırmayı başarıyor. Açıklanan resmi rakamlara göre Facebook Watch, 2,7 milyar Facebook kullanıcısının neredeyse yarısı tarafından kullanılıyor. Aylık 1,25 milyar kişi tarafından kullanıldığı söylenen Facebook Watch’un geçtiğimiz sene 720 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu ve her kullanıcı en az 1 dakika burada içerik izliyordu. Şimdi baktığımızdaysa 430 milyon kişilik bir artış söz konusu.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir