Facebook Ne Kadar İnternet Harcar

 Facebook Ne Kadar İnternet Harcar

Sosyal medya platformu Facebook‘un internetinizi ne kadar harcadığını merak ettiyseniz sizler için bu makalemizde detaylı olarak hazırladık. Facebook ne kadar internet yer gelin hep birlikte görelim.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp Ne Kadar İnternet Harcıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, diğer sosyal medya platformları arasında neredeyse en çok internet harcayan platform diyebiliriz. Çoğunlukla fotoğrafların ve videoların paylaşıldığı sosyal medya platformu Facebook bir çok özellik barındırdığından dolayı internetinize oldukça yük olabilir. Özellikle ana sayfanızdaki videolar otomatik olarak açıldığında yüksek miktarlarda internet kullanabilir.

Fakat mobilde ve bilgisayarda facebook kullanırken internet harcamalarını kısma şansınız bulunuyor. Düşük veri kullanmak için bilgisayarınızda ve telefonunuzda tarayıcıdan 0.facebook.com adresini kullanabileceğiniz gibi, telefonlara Facebook Lite uygulamasını da indirebilirsiniz. Bu uygulamalar veri tasarrufu için tasarlanmış özel uygulamadır. Biz bu makalemizde normal facebook’un ne kadar internet harcadığına değineceğiz.

Araştırmalara göre dakikada ortalama 2-3 MB arası internet harcayan Facebook, 1 saat boyunca kullandığınızda ortalama olarak 150 MB’ı bulabiliyor. Eğer 1 ay boyunca her gün 1 saat Facebook kullandığınızı varsayarsak bu da ortalama 4.5 GB internet harcayacak anlamına geliyor. Fakat bu platformda ne kadar fotoğraf ve videoya göz attığınıza göre değişebiliyor. Facebook’da gezdiğiniz 1 saat boyunca platformda video izlerseniz, 350 MB’a kadar internet harcayabilir.

İlgili İçerik  Facebook Verilerini Çalan 25 Uygulama Android'den Kaldırıldı

Eğer facebook’da veri tasarrufu yapmak istiyorsanız kesinlikle veri tasarrufu modunu etkinleştirmeli, Facebook Lite uygulamasını kullanmalı veya normal facebook uygulamasında otomatik video oynatmayı durdurmalısınız. Aylık 2 GB internet paketi ile rahatlıkla facebook kullanmak istiyorsanız çok az video izlemelisiniz. Yine aynı şekilde çok az sayıda fotoğraf görüntülemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın