Facebook, Karanlık Modunu Herkes İçin Yayınladı

 Facebook, Karanlık Modunu Herkes İçin Yayınladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, geçtiğimiz zamanlarda platforma getirdiği ve belirli kişilere sunulan karanlık modlu temasını herkesin kullanımına sundu.


İlginizi Çekebilir: Facebook Gözetim Kurulu, Mark Zuckerberg’den Daha Fazla Yetkiye Sahip Oldu

Geçtiğimiz zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen ve neredeyse tüm uygulamalara eklenen karanlık mod özelliği, Facebook’un mobil uygulamasına da eklenmiş ve herkese sunulmuştu. Karanlık mod özelliği bilgisayara da gelse de, şuana kadar sadece belirli bir kullanıcı kitlesinde bulunuyor ve herkes masaüstünde karanlık mod özelliğini kullanamıyordu.

Facebook’un bugün yaptığı güncelleme ile karanlık mod özelliği, masaüstünde Facebook kullanan herkes için kullanıma sunuldu. 3 milyara yaklaşan kullanıcı kitlesini koruyaiblmek ve canlı kalmasını sağlamak amacıyla platforma sık sık güncelleme getirilirken, tasarım üzerinde de yenileştirmeler uygulanıyor. Karanlık mod özelliği’nin kullanımının artması, Facebook’un bunu getirmesini kaçınılmaz kıldı.

İlgili İçerik  Escobar Inc, Apple'a 2,6 Milyar Dolarlık Dava Açtı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, bugün yaptığı açıklama ile geçtiğimiz zamanlarda getirdiği karanlık modu herkese açtığını söyledi. Mart ayında gelen ve bugün herkese açılan karanlık mod, bazı minimal özellikleri de beraberinde getirdi. Sade ve daha basit bir arayüz sunan karanlık mod, düşük ışık sayesinde göz yormuyor.

Facebook Masaüstü Karanlık Mod Nasıl Açılır?


Facebook Masaüstü Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook’un masaüstündeki karanlık mod özelliğini açma işlemi oldukça basit. Bunun için aşağıdaki listelediğimiz basit adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • En sağ üstten menüyü açın.
  • Ayarlar sekmesine gidin.
  • Yeni Facebook’a Git tuşuna tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Google Play, Redmi 10X Özelliklerini Ortaya Çıkardı başlıklı makalemizde Google Play, Google Play Console ve Redmi 10X hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın