Facebook, iPhone ve iPad’lerde Anlık Çökmeye Sebep Oluyor

Gün içerisinde iPhone ve iPad'lerde yaşanan çökme sorunlarının Facebook'un geliştiricilere sunduğu bir SDK sebebiyle yaşandığı söyleniyor.
 Facebook, iPhone ve iPad’lerde Anlık Çökmeye Sebep Oluyor

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve ülkemizde de oldukça kullanıcısı bulunan iPhone ve iPad cihazlarında gün içerisinde oldukça fazla sayıda çökme meydana geldi. Kullanıcılar Spotify benzeri uygulamaları açmak istediklerinde defalarca girmesine rağmen açılmıyor, bazı uygulamalara ise birkaç kez kapanıp açılınca ulaşılıyor.

Milyonlarca kişi uygulamaların çökmesi sebebiyle şikayet talepleri oluşturunca çökme sorunlarının neden kaynaklandığı da ortaya çıktı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook‘un geliştiricilere sunduğu bir SDK, mobil uygulamaların çökmesine ve erişilememesine sebep oluyor. Bir çok uygulama tarafından kullanılan FB SDK Core Kit adlı SDK, uygulamaların sosyal medya platformu Facebook ile entegreli hale gelmesini ve kullanıcıların Facebook ile uygulamaya giriş yapmasını sağlıyor.

Fakat SDK’da yapılan son güncellemeyle birlikte bir hata oluştu ve ilgili hata sebebiyle bu SDK’yı kullanan tüm uygulamalar çökmeye başladı. iPad ve iPhone kullanıcılarının konudan şikayetçi olmasının ardından Facebook da çalışmalara başladı. iOS cihazların çökmesine sebep olan bu hata üzerinde çalıştıklarını belirten Facebook, kısa sürede bu sorunu gidermek istiyor.

İlgili İçerik  iQOO Z1x Özellikleri ve Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı
Facebook, iPhone ve iPad'lerde Anlık Çökmeye Sebep Oluyor

İlgili hata sebebiyle gün içerisinde iPad ve iPhone cihazlarınızda pek çok uygulamaya erişmekte sorun yaşayabilirsiniz. Sorun Facebook tarafından çözülene kadar, sorunu kendiniz çözmeniz için cihazınızda herhangi bir değişiklik yapmanızı önermeyiz. Büyük ihtimalle gün içerisinde yeni bir güncelleme ile ilgili sorun ortadan kalkacaktır.

Diğer bir yandan ilgili sorun sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada iPad ve iPhone kullanıcıları tarafından yaşanıyor.

Güncelleme: ilgili sorunun çözüldüğü söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın