Facebook, Hintli Operatöre 5.7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

 Facebook, Hintli Operatöre 5.7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Sosyal medya devi Facebook, Hindistan’ın en büyük operatör şirketi Jio Telekomünikasyon‘a 5.7 milyar dolarlık dev bir yatırım yaparak şirketin %9.9’luk hissesini satın aldı.


İlginizi Çekebilir: Facebook Yeni Oyun Uygulaması “Facebook Gaming”i Tanıttı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve WhatsApp, Instagram gibi dev platformları bünyesinde barındıran Facebook, Hindistan’ın en büyük şirketlerinden biri olan Reliance Jio Infocomm Telekomünikasyon şirketine devasa bir yatırım yaptı. 400 milyon kullanıcı sayısı ile en büyük kullanıcı kitlesi Hindistan’dan olan Facebook, bu sebeple Hindistan ile ilgili bazı projeler yürütüyor.

Facebook, bünyesinde bulunan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a, Hindistana özel bazı güncellemeler getirecek. Bu güncellemelerden biri de uzun zamandır planlanan ödeme sistemi. Facebook’un yeni planına göre WhatsApp’a gelecek olan yeni güncelleme ile Hindistan vatandaşları, marketlerden ve bakkallardan alışveriş yaptığında WhatsApp ile kolaylıkla ödeme yapabilecekler.

İlgili İçerik  Facebook, Eski Haber Paylaşan Kişileri Uyaracak
Facebook, Hintli Operatöre 5.7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

İlgili proje için Jio ile ortaklık kuran Facebook, projenin önemli bir bölümünü de tamamlamış oldu. Konu ile ilgili açıklamada bulunan ünlü Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Jio Telekomünikasyon’un Hindistan’ın dijitalleşmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi. Zuckerberg, Hindistan’ın dijital dönüşümün henüz ortasında olduğunu belirtirken, Jio Telekomünikasyon ile ülkenin bir çok işletmesinin ve büyük oranda vatandaşının dijitalleştiğini söyledi.

Facebook’un Hindistan’a yönelik yaptığı 5 milyar 700 milyon dolarlık bu yatırım, ilerleyen zamanlarda Hindistan’ın dijitalleşmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın