Facebook, Giphy’i 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook, gif arama motoru ve veritabanı Giphy'i 400 milyon dolarlık dev bir bütçe ile satın aldı.
 Facebook, Giphy’i 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını bünyesinde buluna ve milyar dolarlık satın alma işlemleriyle bilinen Facebook, yine çok büyük bir satın alıma imza attı. WhatsApp ve Instagram gibi uygulamaları milyarlarca dolara satın alan sosyal medya devi Facebook, gif arama motoru ve gif veritabanı Giphy’i 400 milyon dolara satın alarak bünyesine kattı.

Bildiğiniz gibi Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi platformlarında bir süredir gif özelliği bulunduruyor. Bu gifler çoğunlukla Facebook’un veritabanından sağlansa da çok seçenek bulunmuyor. Bu sebeple Facebook, gif konusunda satın alabileceği en iyi paltform olan Giphy’e 400 milyon dolarlık dev bir yatırım yapmayı tercih ediyor.

Bir süredir haberleri yapılan satın alım, bugün yapılan açıklamalara göre göre gerçekleştirildi. 400 milyon dolarlık dev bir ödemeyle Giphy, Facebook’un bünyesine geçti. Böylelikle WhatsApp, Instagram, Messenger gibi dev hizmetlerin yanında Giphy de Facaebook’un çatısı altına geçmiş oldu.

İlgili İçerik  Neymar'dan 7. Koğuştaki Mucize Yorumu: Çocuklar Gibi Ağladım
Facebook, Giphy'i 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Giphy, internetin en büyük gif veritabanı. Bir çok sosyal medya platformu ve internet sitesine gif sağlıyor. Örneğin Tumblr’da en çok kullanılan servis Giphy olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’un satın aldığı Giphy, aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. Facebook’un bünyeisnde bulunan Instagram’da DM bölümünde uzun süredir gif özelliği bulunuyor. Bu gifler de Giphy sayesinde güçlendirilecek.

Ayrıca WhatsApp ve Messenger gibi platformlarda da Giphy’nin veritabanı kullanılacak. Giphy’nin verdiği hizmetler, Facebook’un satın alımı ile birlikte değişmeyecek. Aynı şekilde eskisi gibi Giphy kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın