Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle 4 Bin Kişilik Konferansı İptal Etti

 Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle 4 Bin Kişilik Konferansı İptal Etti

Facebook, 4.000’den fazla kişinin katılacağı küresel pazarlama konferansını Corona Virüsü sebebiyle iptal etmek zorunda kaldı.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

Facebook’un 2020 Mart ayında San Francisco Moscone Center’da gerçekleşecek olan 4 bin kişilik küresel pazarlama konferansı, Corona Virüsü’nün saçtığı tehlike sebebiyle iptal edildi. Konferansın iptal edilmesi hakkında konuşan Facebook yöneticileri şunları söyledi;

Önceliğimiz ekiplerimizin sağlığı ve güvenliği, bu nedenle çok dikkatli olmakla birlikte, Corona virüsü ile ilgili gelişen halk sağlığı riskleri nedeniyle Global Pazarlama Zirvemizi iptal ettik.

Ayrıca Facebook’un Corona virüsü sebebiyle iptal ettiği tek konferans bu değil. Geçtiğimiz günlere Facebook, corona virüsünün artan tehlikesi sebebiyle Mobil Dünya Kongresi’ni de iptal etti.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerin ardı ardına bir çok etkinliğini iptal etmesi virüsün tehlikesinin ne kadar büyük olduğunu da gösterdi. Daha önce virüs sebebiyle Apple ve Google, Çin’deki ofis ve mağazalarını kapatmıştı.

Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü, geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı uyardı ve virüsün ne zaman nereye gireceğinin belli olmadığını söyledi. Virüsün tüm dünyaya dağılma riskinin hala devam ettiği belirtilirken, son günlerde virüsün yayılma hızı büyük bir oranda arttı. Bununla birlikte ölüm oranında da büyük miktarda artış görüldü. Virüs, geçtiğimiz 1 hafta içerisinde 700’den fazla kişinin ölümüne sebep oldu.

İlgili İçerik  Google Telefon, İşletmelerin Sizi Neden Aradığını Gösterecek
Facebook Kendi Mobil İşletim Sistemini Tasarlıyor

Corona Virüsü Güncel Durum (16.02.2020)

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 69.267
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 1.670
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır,
  4. Artış: 42.757-69.267 (26.510 Haftalık Artış)
  5. Kurtarılan Kişi Sayısı: 9.864

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın