Facebook Çalışanları Birer Birer İstifa Etmeye Başladı

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'ün Donald Trump'a karşı sessiz kalması, Facebook çalışanlarının birer birer istifa etmesine sebep oldu.
 Facebook Çalışanları Birer Birer İstifa Etmeye Başladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, son zamanlarda oldukça büyük bir tepki ile karşılanıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın şiddete teşvik edici paylaşımlarına karşı sessiz kalan sosyal medya platformu Facebook, çalışanlarının da hedefi haline gelmiş durumda.

Dün sizlere aktardığımız haberimizde bir çok Facebook çalışanının Facebook’a karşı tepki gösterdiğini belirtmiştik. ABD Başkanı Donald Trump’ın “Yağma başlarsa ateş ederiz” paylaşımına izin veren Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, şirket içerisinde büyük bir tepki oluşmasına neden oldu. Facebook ürün yöneticisi Jason Toffbu durumdan rahatsız oluyoruz” şeklinde tepkisini gösterirken, Facebook ürün mühendisi Lauren TanBu sessizlik nedeniyle burada çalışmaktan utanıyorum” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamalardan sonra tepkiler yükseldi ve Zuckerberg’ün sessizliğine katlanamayan Facebook çalışanları, istifa ettiklerini birer birer duyurmaya başladı. Facebook’ta yazılım mühendisi görevinde bulunan Timothy Aveni, Linkedin ve Facebook profilinde yaptığı paylaşımlar ile Facebook’tan istifa ettiğini duyrudu. Timothy Aveni Facebook’un, Trump’ın Amerikan halkını radikalleştirmeyi amaçlayan bağnaz mesajlarına karşı sessiz kalmasını ve bunun arkasında durmayı kabul edemem. Ülkem için korkuyorum ve Facebook’un gittikçe tehlikeli hale gelen statükoya meydan okumak için hiçbir şey yapmadığını görüyorum. Zuckerberg, bize her zaman şiddet içerikli paylaşımlar karşısında kesin çizgilerimiz olacağını belirtti, ancak cuma günü bunun bir yalan olduğunu bize göstermiş oldu. Facebook, Trump’ın kışkırtıcı mesajlarına karşı harekete geçmemek için bahaneler üretmeye devam edecek” açıklamalarında bulunarak istifa ettiğini belirtti.

İlgili İçerik  Borsaya 730 Bin Dolar Borçlandığını Sanan Genç İntihar Etti

Facebook’tan istifa eden diğer bir kişi ise 2018 yılından beri görev yapan Owen Anderson oldu. Anderson Bugün itibarıyla artık bir Facebook çalışanı olmadığımı söylemekten gurur duyuyorum.” sözleriyle istifasını duyurdu.

Facebook Çalışanları Birer Birer İstifa Etmeye Başladı

Facebook’tan 2 çalışan istifa ederken, geçtiğimiz günlerde de çarpıcı açıklamalar gelmişti. Facebook’un yazılım mühendisi Lauren TanFacebook’un Trump’ın şiddeti teşvik edici paylaşımını kaldırma konusundaki sessizliği nedeniyle burada çalışmaktan utanıyorum. Bu sessizliğe kesinlikle katılmıyorum. İşimin teknik parçalarından ve akıllı/nazik insanlarla çalışmaktan keyif alıyorum ancak bu sessizlik doğru değil. Sessizlik suçtur.” açıklamalarıyla oldukça dikkat çekmişti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın