Connect with us


Dijital Haberler

F-150 vs Cybertruck! Halat Çekme Yarışı ile Ortam Kızışıyor

Zaman:

Tarih:

F-150 vs Cybertruck! Halat Çekme Yarışı ile Ortam Kızışıyor

Elon Musk‘ın Cybertruck tanıtımı için çektiği video Ford ve Tesla şirketi arasında gerginlik yarattı. Elon Musk, yokuş yukarıya doğru halat yarışında Ford F-150‘yi çeken Cybertruck ile Twitter’da gövde gösterisi yapmıştı. Yokuş aşağıya doğru bile Cybertruck’ın gücünü geçemeyen Ford F-150 hakkında bir çok tweet atılmıştı. Bugün ise Ford başkan yardımcısı Sunny Madra Twitter’dan açıklama yaptı. “Elon Musk’ın “Cybertruck, F-150’yi yokuş yukarıya çekiyor” başlığıyla paylaştığı 13 milyon izlenen ve 630 binden fazla beğeni alan yarış videosu da aşağıda bulunuyor.

Elon Musk’ın gövde gösterisine alınmış olmalılar ki Ford başkan yardımcısı konu ile alakalı bir tweet attı. Elon Musk‘a gönderme yapan Ford başkan yardımcısı Sunny Madra şu sözleri söyledi;

“Hey Elon Musk, bize bir Cybertruck gönder ve biz makul ortamda makul şartlarda bir karşılaştırma yapalım 😉 😉 😉 “

Ford başkan yardımcısı Sunny Madra‘nın tweetine bir Twitter kullanıcısı şu görsel ile cevap verdi;

Cybertruck ws Ford F-150
Cybertruck ws Ford F-150

Bitti.” başlığıyla paylaşılan Görselde Cybertruck ve Ford F-150’nin fiyat ve performansı karşılaştırılmış ve Cybertruck her türlü yarışı önde götürüyor. Yani bu özellikler ile aynı yarışı Ford da yapsa Cybertruck yine de yenecek. Ayrıca araçları makul şartlarda yarıştıralım diyen Sunny Madra’nın, araçları düz yolda kapıştırması gerekli. Yokuş aşağıya bile Cybertruck’ı çekemeyen Ford F-150, düz yolda nasıl bir performans sergiler bilemiyoruz.

[ilgiliMakale icerik_id=”1746″]

Benzer içerik:  Spotify, 2020 İlk Çeyrekte 2 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Ford CEO’su Daha Önce Elon Musk ile Dalga Geçmişti!

Ford CEO'su Daha Önce Elon Musk ile Dalga Geçmişti!
Ford CEO’su Daha Önce Elon Musk ile Dalga Geçmişti!

2018 Yılının Temmuz ayında Elon Musk, Twitter üzerinden takipçileri ile bir başarısını paylaşmıştı. Başarısını takipçilerine tweet atarak bildiren Musk, 7 günde 7.000 araç ürettiklerini söylerek ekibine kalpler atmıştı. Ford CEO’su ise bu mesajı alıntılayarak 4 saatte 7.000 araç yazıp kalpler atarak Elon Musk ile dalga geçti. Elon Musk ise 22 kasımda yaptığı Cybertruck tanıtım videosuyla intikamını acı bir şekilde aldı 🙂

En büyük ve en güçlü rakibi olan Ford’u, Cybertruck ile yokuş yukarıya doğru halatla çekebilen Tesla şirketi, rakibi Ford’a iyi bir ders vermiş oldu. Ford F-150 ve Cybertruck’ın kapıştığı halat çekme yarışında Ford F-150 yokuş aşağıya, Cybertruck ise yokuş yukarıya doğru yarıştı. 2 taraf da gaza basmasına rağmen Cybertruck, F-150’yi yokuş yukarıya çekerek yarışı kazandı. Bu yarışın videosunu Twitter’dan paylaşan Elon Musk 630.000’den fazla beğeni aldı.

Motor Şirketi Nikola, Tesla ile Dalga Geçti!

Ford şirketinin F-150’si 2018 yılının ilk 6 ayında 539.000 satış gerçekleştirmişti. Tesla şirketinin tanıtımından sonra ki ilk 3 gün içerisinde ise Cybertruck 200.000 ön siparişi geçti. Üstelik Tesla şirketi bu rakama ulaşmak için reklam yaptırmadı. Konuyla ilgili tweetinde Elon Musk “Reklamsız.” şeklinde satış sayısını belirtmişti. Bakalım Cybertruck 2021-2022 yıllarında piyasaya sürüldüğünde kaç sipariş alacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel