Connect with us


Teknoloji Haberleri

eSIM Hizmeti, Vodafone Tarafından Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Türkiye’de en çok kullanılan operatörlerden biri olan Vodafone, eSIM hizmetini Türkiye’de kullanıma sunmaya başladı.

Zaman:

Tarih:

eSIM Hizmeti, Vodafone Tarafından Türkiye'de Kullanıma Sunuldu Türkiye'de en çok kullanılan operatörlerden biri olan Vodafone, eSIM hizmetini Türkiye'de kullanıma sunmaya başladı.

Türkiye’nin en çok kullanılan operatörlerinden biri olarak hizmet veren Vodafone, sim kartlarının geleceği olarak görülen eSIM teknolojisini ülkemizde sunabilmek adına çalışmalarını bir süredir devam ettiriyordu. Geçtiğimiz zamanlar da Altyapı Bakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamalarda eSIM teknolojisinin ülkemize gelmesi için çalışmaların sürdürüldüğü, çok yakında ülkemizde kullanılmaya başlayacağı belirtilmişti.

Türkiye genelinde çalışmalar sürdürülürken, Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, çok akında ülkemizde eSIM teknolojisinin kullanıma başlanacağını aktarmıştı. Haberimizde aktardığımız gibi dün çalışmaların devam ettiğine değinen Ömer Fatih Sayan, geleceğin sim kartı teknolojisi “eSIM”ın Türkiye’de çok yakında kullanılmaya başlayacağının haberini vermişti.

İşte Türkiye’de ilk eSIM teknolojisini sunacak olan operatör de belli oldu. Dünyanın en büyük operatörlerinden biri olan ve Türkiye’de de hizmet veren Vodafone, ülkemizde eSIM teknolojisini sağlayacak olan ilk operatör olacak. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konu ile ilgili açıklamalarında Vodafone’un, dijital bir marka olmayı önemsediğini belirtti. BTK tarafından yapılan düzenlemelere uyularak ülkemizde kullanıma sunulacak olan eSIM teknolojisi, hem yeni müşteriler, hem de eski müşteriler tarafından kullanılabilecek.

Benzer içerik:  Facebook'un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor
eSIM Hizmeti, Vodafone Tarafından Türkiye'de Kullanıma Sunuldu Türkiye'de en çok kullanılan operatörlerden biri olan Vodafone, eSIM hizmetini Türkiye'de kullanıma sunmaya başladı.

Kullanıcıların işlerini çok daha fazla kolaylaştıran eSIM teknolojisi, aynı zamanda operatör şirketlerinin sevkiyat maliyetlerini de azaltmış olacak. Ayrıca eSIM teknolojisi, çevreyi de korumaya yardımcı olacak. Çünkü plastik olarak kullanılan sim kartlarından farklı olarak eSIM teknolojisi, fiziksel bir sim kartı olarak karşımıza çıkmıyor. eSIM teknolojisi, telefonun içerisine yerleştirilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

Yani plastik sim kart kullanmak yerine, cihazınıza yerleştirilen eSIM teknolojisini kullanabiliyorsunuz. Bu sebeple normal sim kartlarıyla çalışan cihazlarda eSIM teknolojisini kullanamasanız da, eSIM destekli telefonlarda rahatlıkla bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir