Escobar’ın Katlanabilir Telefon Modeli Fold 1’e İzin Çıkmadı

 Escobar’ın Katlanabilir Telefon Modeli Fold 1’e İzin Çıkmadı

1976’da Pablo Escobar‘ın kurduğu Medellin kartelinde muhasebecilik yapan Roberto Escobar, şimdilerde teknolojik ürünleri dünyaya pazarlamak için çalışıyor. Alev silahı, telefon vb. teknolojik ürünlerin üretmini yapan Escobar, yeni telefonu Fold 1‘i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. CES 2020 teknoloji fuarında da tanıtılmak istenen Escobar Fold 1 katlanabilir cep telefonuna CES yetkilileri tarafından izin verilmedi.

Son model telefonlarda bulunan bir çok özelliği barındıran Escobar Fold 1, katlanabilir olmasıyla ve ucuzluğuyla oldukça çok ilgi toplamıştı. 128 GB depolama ve 6 GB RAM olan başlangıç seviyedeki Fold 1 telefon, katlanabilir özelliği ve 36 MP kamerası bulunmasına rağmen tüm dünya gneelinde sadece 349 dolara satışa sunulmuştu.

[ilgiliMakale icerik_id=”2116″]

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan telefonun, tanıtım videolarında ve fotoğraflarında müstehcen içerikler bulunduğundan dolayı CES 2020 yetkilileri, bu telefonun fuarda tanıtılmamasının daha iyi olacağına karar verdi. İzin verilmemesine sebep olarak “tanıtımında üstsüz mankenlerin kullanılması” sunulan cep telefonu bu nedenle CES 2020 teknolojik fuarında görücüye çıkamadı.

Daha önce Apple ve Samsung gibi büyük şirketlere meydan okuyan Escobar, Apple’ı yeneceğini ve piyasada daha iyi bir yer edineceğini söylemişti. Bayileri ortadan kaldırdıklarını böylelikle de daha uygun bir fiyata telefonları satabileceklerini söyleyen Escobar, hem Apple ve Samsung gibi firmalardan daha iyi ürünler çıkaracaklarını, hem de daha uygun fiyata satacaklarını söylemişti.

İlgili İçerik  Dünyanın En Değerli 30 Markası - 2019

Escobar Inc: Samsung Bizden Korktuğu İçin İzin Verilmedi!

Escobar'ın Katlanabilir Telefon Modeli Fold 1'e İzin Çıkmadı
Escobar’ın Katlanabilir Telefon Modeli Fold 1’e İzin Çıkmadı

İsveçli iş insanı ve Escobar Inc.’nin Ceos’su Olof K. Gustafsson, konu hakkında yaptığı açıklamada Samsung’a alev püskürdü.

Gustafsson, Samsung’un Escobar Inc’den korktuğunu, bundan dolayı da ellerindeki tüm gücü Escobar Fold 1’in CES fuarında tanıtılmaması için kullanıdklarını söyledi. Gerekçe olarak da kendilerinin Samsung’un katlanabilir telefonundan daha iyi bir telefon geliştirdiklerini ve daha uygun fiyata sattıklarını söyledi. Gustafsson açıkalamalarında şunları söyledi;

Samsung korkuyor, aynı etkinlikte yan yanayken çok daha üstün bir ürünü daha iyi bir fiyata sunmamızdan korkuyor. Aslında güçlerini bizi susturmak için kullanıyorlar. Pablo Escobar’ın onlardan çok daha önce orada olduğunu ve çok daha sonra da orada olacağını unutuyorlar.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın