Escobar Inc, Apple’a 2,6 Milyar Dolarlık Dava Açtı

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar ve abisi Roberto Escobar tarafından kurulan Escobar Inc, Apple'a karşı 2,6 milyar dolarlık dava açtı.
 Escobar Inc, Apple’a 2,6 Milyar Dolarlık Dava Açtı

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronu olarak bilinen Kolombiyalı Pablo Escobar‘ın ve abisi Roberto Escobar‘ın birlikte kurduğu Escobar Inc, dünyanın en büyük markası olan teknoloji devi Apple’a karşı 2,6 milyar dolarlık dev bir dava açtı. Roberto Escobar, bu kadar dava ile yetinmeyerek ilerleyen dönemlerde 30 milyar dolarlık bir dava daha açacağını belirtiyor.

2019 Aralık ayında Escobar Fold 1 isimli katlanabilir telefonunu tanıtarak oldukça büyük bir ilgi çeken Escobar Inc markası, 1984’de Pablo Escobar ve abisi Roberto Escobar ortaklığıyla çeşitli işler için kurulmuş olsa da şu zamanlarda bir teknoloji markası haline geldi. Escobar Fold 1 isimli katlanabilir telefonunu piyasaya sürdükten sonra Samsung ve Apple gibi dev şirketlere çok iddialı bir şekilde kafa tutan Escobar Inc’in kurucu ortağı Roberto Escobar, “Gelecek burada, işte dünyanın ilk katlanabilir telefonlarından biri, Apple’ı geçeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Escobar Inc dünya çapında iyi bir ilgi toplasa da, CES 2020 teknoloji fuarı telefonun fuarda gösterilmesini yasaklamıştı. Escobar Inc CEO’su Olof K. Gustafsson, Samsung’un elindeki tüm gücü Escobar Inc’e karşı kullandığını söylemiş ve Samsung’a ateş püskürmüştü. Yani anlayacağınız gibi Escobar Inc’in Apple ve Samsung ile arası hiç de iyi değil.

Apple tarafından Escobar Inc’e karşı herhangi bir söylem bulunmasa da, Roberto Escobar bu tartışmaları daha da alevlendirmeye meraklı gibi görünüyor. Roberto Escobar, Apple’ın bazı gizlilik bilgilerini sızdırdığı ve ev adresinin Apple cihazı tarafından başkası ile paylaşıldığı gereçkesiyle 2,6 milyar dolarlık dava açtı.

İlgili İçerik  WhatsApp'dan Vergi İsteyen Lübnan Geri Çekildi!
Escobar Inc, Apple'a 2,6 Milyar Dolarlık Dava Açtı

Kendisinin de bir iPhone X model telefon kullanıcısı olduğunu belirten Roberto Escobar, iPhone’daki FaceTime’dan kaynaklanan bir güvenlik açığı sebebiyle adresinin bir başkası ile paylaşıldığını belirtti. Escobar, bu güvenlik açığı yüzünden adresini ele geçiren “Diego” isimli bir kişinin kendisine tehdit mektubu yolladığını da belirtti.

Kendisinin bir çok kez tehdit aldığını ve bir çok kez suikast girişimi ile karşılaştığını belirten Roberto Escobar, Apple’ın güvenliğine güvendiğini ve bu sebeple iPhone model bir cihaz kullandığını belirtti. Bu olay üzerine harekete geçmeye karar veren Roberto Escobar, Apple’a 2,6 milyar dolarlık dava açtı. Bunun burada kalmayacağını belirten Escobar, Apple’ın kalitesiz telefonlar sattığı gerekçesiyle 30 milyar dolarlık bir dava daha açacağını belirtti.

Davanın nasıl sonuçlanacağı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmasa da ilerleyen zamanlarda gelişmeleri sizlere aktaracağız. Bizleri kitle.net web sitemizden ve “@kitlegram” adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile İlgili Haberler;

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın