Escobar Fold 1 Katlanabilir Telefon Fiyatı ve Özellikleri

 Escobar Fold 1 Katlanabilir Telefon Fiyatı ve Özellikleri

Pablo Escobar‘ın abisi Roberto Escobar’ın, tartışmalar eşliğinde piyasaya sürdüğü yeni katlanabilir telefon modeli ses getirmişti.

Pablo Escobar hayattayken, onun zehir trafiğinin muhasebesini yapan ve tüm parayı işleyen Roberto Escobar, daha önce Elon Musk ile yaptığı “Alev Silahımızı Çaldı” tartışmasından sonra daha çok tanınmaya başlanmıştı. Elon Musk’a söylediği sözlerde onun toplam servetine atıfta bulunarak “biz 20 milyar doları 2 haftada kazanıyorduk” diyen Roberto Escobar, bu tartışmalardan sonra Musk’a, zehir satışlarını yasallaştırmayı ve birlikte çalışmayı bile teklif etmişti.

Şimdi ise 1984’de kurdukları Escobar Inc. şirketi adı ile telefon piyasasına adım atıyor. Roberto Escobar’ın “Gelecek burada, işte dünyanın ilk katlanabilir telefonlarından biri, Apple’ı geçeceğiz” sözleri ile iddialı bir şekilde tanıttığı Fiyat/Performans bakımından iyi gibi gözüken telefonu hadi hep birlikte inceleyelim.

Escobar Fold 1 Teknik Özellikleri

Escobar Fold 1

2 seçeneği bulunan bu telefon modeli 128 GB ve 512 GB’lık depolama alanlarıyla piyasaya sürüldü. İşte o 2 modelin tüm teknik özellikleri…

 • Ekran : 7.8 inç Esnek, AMOLED, FHD + (1920 x 1444 Piksel), 4: 3 En Boy Oranı (genişletilmiş mod), 308PPI
 • Depolama: 128 GB ve 512 GB seçenekleri
 • Ram – Bellek: 6 GB ve 8 GB ram seçenekleri
 • Batarya: 4.000 mAh sabit batarya
 • CPU: 8 Çekirdekli (octa çekirdek) 2.8 ghz
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Serisi, 8150, 64 bit İşlemci
 • Hat Seçenekleri: Çift Hat – 4.5G
 • Kamera: Çift kamera 16+20 Megapiksel
 • İşletim Sistemi: Android 9
 • Ağırlık: 320 gram
 • Sensörler: Parmak İzi Sensörü, Ortam ışığı, Yakınlık, İvmeölçer, Çok eksenli gyro, Pusula, Hall efekt sensörü, Barometre
İlgili İçerik  Pablo Escobar'ın Kardeşi Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Escobar Fold 1 Fiyatı

Escobar Fold 1
Escobar Fold 1

2 seçeneği bulunan telefonun biri yüksek biri daha düşük özelliklerde olmak üzere 2 fiyat seçeneği bulunuyor.

128 GB Depolama ve 6 GB Ram özelliği bulunan Escobar Fold 1 modelinin fiyatı $349 dolar, yani 2.000 Türk Lirası + vergiler.

512 GB Depolama ve 8 GB Ram özelliği bulunan Escobar Fold 1 telefon modelinin fiyatı ise $499 dolar, yani 2.850 Türk Lirası + vergiler.

Escobar Fold 1 Nereden Satın Alınır?

Escobar Fold 1
Escobar Fold 1

Kardeşinin yaşadığı zamanlarda Pablo Escobar’ın kurduğu ve zehir trafiğini işlettikleri Medellin Karteli’nin muhasebeciliğini yapan Roberto Escobar, o zamanlar tüm dünyaya zehir satışı yaparak 2 haftada 20 milyar dolara yakın para kazandığını belirtti. Şimdi de telefon piyasasında lider olmak ve Apple’ı istiyor. Escobar Inc şirketi adına üretilen bu yeni katlanabilir telefon modeli Escobar Inc resmi internet sitesinden tüm dünyaya ücretsiz kargo şeklinde şuan sipariş edilebiliyor.

Roberto, Escobarinc.com sitesinden tüm dünyaya satış yaparak piyasa lideri olmayı planlıyor. Samsung, Apple benzeri şirketler gibi arada aracılar ve komisyoncular bulunmayacak ve bu yüzden telefon bu derece ucuz fiyata satılacak diyen Roberto Escobar, en büyük rakibi Apple’a her zaman meydan okumayı unutmuyor.

Bir önceki yazımız olan Pablo Escobar'ın Kardeşi Katlanabilir Telefonunu Tanıttı başlıklı makalemizde Escobar, Escobar Fold 1 ve Pablo Escobar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın