Connect with us


Dünya'dan Haberler

Ermeniler, İnternette Türk Otellerine Saldırmaya ve Düşük Puan Vermeye Başladı

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaş sürerken, Ermeniler internetten da saldırı başlattı. “Bordo Klavyeli Ermeniler”, Türk otellerine düşük puan vermeye başladı.

Zaman:

Tarih:

Ermeniler, İnternette Türk Otellerine Saldırmaya ve Düşük Puan Vermeye Başladı

Günlerdir Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden savaş hala sonlanmadı. Bu süreçte kendi haklarını savunan ve işgal altındaki bölgelerini geri almak isteyen Azerbaycan, her geçen gün Ermenistan karşısında büyük başarılar elde etti. Bu süreçte Türkiye‘den de Azerbaycana büyük destek sürerken, Ermenistan devleti ve vatandaşları bu durum sebebiyle adeta alev küpüne döndü.

Azerbaycan ile arasındaki savaşı her geçen gün kızıştırmaya ve manipülasyon çalışmalarını sürdürmeye devam eden Ermenistan tarafı, geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’daki sivilleri hedef alan saldırılar yapmıştı. Askeri alanda başarılı olamayan ve hedefini masum sivillere çeviren Ermenistan, bu konuda da başarılı olamamıştı. Azerbaycan, Ermenistan’ın hedef aldığı bölgeyi daha önce boşaltmış ve bu sayede kayıp verilmemişti.

Savaş sürecinde her türlü savaş suçunu işlemekten çekilmeyen Ermenistan tarafında Türklere ve Azerbaycan Türklerine karşı kışkırtılan Ermenistan vatandaşları, sosyal medyada Türk otellerine saldırmaya başladı. Bordo klavyeleri eline alan Ermeniler, adeta kahraman nidalarıyla sosyal medyada Türk otellerine kötü yorumlar yağdırmaya başladı. Yapabildikleri en iyi şeyi Türk otellerine karşı deneyen bir grup Ermenistan vatandaşı, Türk otellerinin sosyal medya ve internetteki puanlarını düşürdü.

Ermeniler, İnternette Türk Otellerine Saldırmaya ve Düşük Puan Vermeye Başladı Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaş sürerken, Ermeniler internetten da saldırı başlattı. "Bordo Klavyeli Ermeniler", Türk otellerine düşük puan vermeye başladı.

Daha önce hiç gitmemelerine rağmen Türk otellerinin sosyal medya hesaplarına “çok kötü servis, çok amatörce, otel berbat” gibi yorumlar yağdırmaya başladı. Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan 5 yıldızlı bir otele yapılan bu saldırı, daha sonra diğer Türk otellerine de yapılmaya başlandı. Otel satış temsilcisi Pınar Maden, konu hakkında yaptığı açıklamalarda “Ermeni asıllı olduğunu düşündüğümüzü birkaç sosyal medya kullanıcısının asılsız ve gerçek dışı kötü yorumlarıyla karşılaştık” ifadelerine yer verdi.

Benzer içerik:  Tom Holland, Kız Kardeşini Köpekten Kurtaran Bridger Walker'ı Aradı

Sözlerinin devamında “Genel Müdürümüze konuyu ilettik. Bizler Türk turizmine hizmet eden bir tesisiz. Bu tarz ırkçı yaklaşımlar Türk turizmini ve otellerin marka imajını zedeleyemez. Türkiye otelciliğine yapılan bu saldırıyı onaylamıyor ve kınıyoruz.” ifadelerine yer veren Pınar Maden, “Bunu asla kabul etmiyoruz. Servisimizi, odalarımızı beğenmedikleri yönünde yorumlar var. Ancak bu yorumu yapan insanların otelimizde hiç konaklamadıklarını görüyoruz. Türkiye olarak Azerbaycan’a destek olmamız birilerini rahatsız ettiğini tahmin ediyoruz. Sosyal medyanın görevlileri ile iletişime geçerek kullanıcıların engellenmesi yönünde çalışma başlatıldı. Yalan ve asılsız ithamların hepsinin karşısındayız.” şeklinde konuştu.

Pınar Maden “Bunu yapan kişilerin Ermeni asıllı olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuşsa da, zaten yorum yazan kişilerin profil fotoğraflarında çoğunlukla Ermenistan taraflı sözler bulunuyordu. Yapılan bu sosyal medya saldırısı nasıl düzenlenecek, yapılan sahte yorumlar sosyal medya yöneticileri tarafından kontrol edilecek mi şuanlık bilinmiyor.

2 Yorum

2 Comments

  1. gölge haramisi

    8 Kasım 2020 at 23:37

    oov kaybettik savaşı ya of of

  2. Sercan

    22 Kasım 2020 at 00:37

    Klavye delikanlıları 🙂

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir