Epic Games’in Ücretsiz Oyunlardan Kazandığı Oyuncu Sayısı Açıklandı

Ücretsiz yayınladığı oyunlar ile büyük bir ilgi toplayan Epic Games, bu kampanya kapsamında gelen toplam oyuncu sayısını da paylaştı.
 Epic Games’in Ücretsiz Oyunlardan Kazandığı Oyuncu Sayısı Açıklandı

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında bulunan Epic Games, oyun mağazası Epic Games Store ile bu sene oldukça büyük bir başarı yakaladı. 1 ay boyunca süren ücretsiz oyun etkinlikleriyle milyonlarca oyuncuyu platforma çekmeyi başaran Epic Games, bu süreçte en büyük rakibi Steam’e karşı oldukça iyi bir gelişme yaşadı.

Geçtiğimiz zamanlarda GTA 5‘i ücretsiz olarak yayınlayan Epic Games Store, kısa sürede dünya çapında ses getirmişti. Milyonlarca oyuncu bu haberden sonra GTA 5’e sahip olabilmek için Epic Games Store’a kayıt olmuş ve 175 lira değerindeki dünyanın en çok satan video oyunu olan GTA 5’i ücretsiz almıştı.

Bu dönemde GTA 5’in yanısıra dünya genelinde milyonlarca oyuncu kitlesi bulunan bazı ücretli oyuncular da ücretsiz olarak oyunculara sunulmuştu. GTA 5, Borderlands: The Handsome Collection, Civilization VI, ARK: Survival Evolved gibi oyunları ücretsiz yayınlayarak 2020 yılı ilk çereğinde inanılmaz bir büyüme kaydeden Epic Games, medya şirketi Havas Media ile kazandığı oyuncu sayısını paylaştı.

İlgili İçerik  Xiaomi'nin Yeni Canavarı Mi CC9 Pro Telefon İncelemesi!
Epic Games'in Ücretsiz Oyunlardan Kazandığı Oyuncu Sayısı

Epic Games’ten aldığı istatistikleri yayınlayan Havas Media ajansı, Epic Games’in toplam oyuncu verilerini yayınlayarak ücretsiz oyun kampanyasının ne kadar yararlı olduğunu paylaştı. Paylaşılan verilere göre Epic Games, ücretsiz oyun kampanyasıyla birlikte Epic Games Store üzerinde toplam 61 milyon aylık aktif kullanıcıya ve 13 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

İstatistiklere göre Steam ile arasındaki farkı en aza indirmeyi başaran Epic Games, en büyük rakibi olan Steam karşısında oldukça iyi bir başarı yakaladı. Steam, 2019 yılında açıklanan verilere göre 95 milyon aylık oyuncuya ulaşmış ve 15-20 milyon aralığında eş zamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Bu da Epic Games ile Steam’in arasında pek de bir fark kalmadığını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın