Epic Games’in Değeri, 17 Milyar Doları Aştı

Son zamanlarda ücretsiz yayınladığı oyunlar ile dikkat çeken Epic Games, yaptığı yatırım turuyla 17 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı.
 Epic Games’in Değeri, 17 Milyar Doları Aştı

Dünyanın en büyük video oyunu yapımcısı şirketlerinden biri olan ve en büyük oyun satış platformlarından birine sahip olan Epic Games, çıktığı yatırım turu ile müthiş bir değerleme kazandı. Unreal Engine oyun motoru, Fortnite, Gears of War gibi ünlü oyuncuların yapımcısı olan Epic Games, bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanlarda büyük ün kazanmıştı.

GTA 5‘i ücretsiz yaparak milyonlarca kişiyi platforma çeken Epic Games, bugüne kadar 15.000 TL‘den değerli bir çok oyunu platform kullanıcılarına ücretsiz sunmuştu. Her hafta yeni bir ücretsiz oyun dağıtan Epic Games, bu sayede en büyük rakibi Steam karşısında iyi bir büyüme kazanmıştı.

Bu büyümeden sonra yeni bir yatırım turuna çıkan Epic Games, söylentilere göre bu turda 750 milyon dolarlık bir yatırım alarak 17 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. 30 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski ve en büyük şirketleri arasında bulunan Epic Games, Fortnite oyunu ile oldukça büyük bir beğeni toplamıştı.

İlgili İçerik  GTA 5 Epic Games Store'da Ücretsiz Oldu (İndir)
Epic Games'in Değeri, 17 Milyar Doları Aştı

350 milyon aktif oyunculu dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Fortnite’ın yapımcı şirketi konumunda bulunan Epic Games, bunun yanında pek çok oyunun yapıldığı Unreal Engine’in de sahibi. Yani tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda böyle bir şirket için 17 milyar dolar oldukça gerçekçi bir rakam.

Ayrıca Epic Games, 2018 yılında 15 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmıştı. Oyun dünyasında fark yaratan şirketlerden biri olan Epic Games’in %40’lık bir hissesi Çin merkezli teknoloji devi Tencent’in elinde bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın