Connect with us


Dijital Haberler

Epic Games’e Apple ile Giriş Yapma Özelliği Kaldırılıyor

Oyun dünyasının en çok tanınan şirketlerinden biri olan Epic Games, Apple ile aralarında yaşanan problemin ardından “Apple ile Giriş Yap” özelliğini kaldırıyor.

Zaman:

Tarih:

Epic Games, Giriş Ekranında Apple Seçeneğini Kaldırıyor

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan ve milyonlarca oyuncunun oynadığı online FPS oyunu Fortnite‘ın yapımcısı olan Epic Games, son zamanlarda oldukça kötü bir durumun içerisinde diyebiliriz. Apple‘a meydan okuyan ve Apple’a rakip olmak için milyonlarca oyuncu kaybetmeyi göze alan Epic Games, diğer teknoloji şirketlerini de arkasını alarak Apple’a karşı bir savaş başlatmış ve Apple’a dava açmıştı.

Tüm bunların sebebini de birçoğunuz biliyorsunuzdur. Apple’ın aldığı %30’luk kar payını vermek istemeyen Epic Games, Apple’ın aldığı bu kar payını ortadan kaldırabilmek için kendi ödeme sistemini Fortnite’ın iOS oyununa dahil etmişti. Tabii ki bu olay Apple’ın hiç de hoşuna gitmemişti. Ki Apple’ın bunu hoş karşılamasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Epic Games, Apple’ın bu koşullarını kabul ederek platforma üye olmuş, oyununu yayınlamış, Apple’ın tüm hizmetlerinden yararlanarak oyunu milyonlarca oyuncuya ulaştırmıştı. Sonra da yeteri kadar oyuncuyu toplayınca Apple’ın %30’luk kar payını vermekten vazgeçti. Apple da bunun ardından Fortnite’ı App Store üzerinden kaldırdı. Epic Games, bunun üzerine Apple’ın piyasadaki liderliğini kötüye kullandığını ve tekelleştiğini savunarak mahkemeye başvurdu. Bir süre sonra mahkeme, Fortnite’ın mağazadan kaldırılması konusunda Apple’ı haklı bulsa da dava ertelendi. Bu süreçte adeta sinir küpüne dönen Epic Games, şimdi de Apple ile giriş yapma seçeneğini kaldırıyor.

Benzer içerik:  WhatsApp, 2 Milyar Kullanıcı Sayısını Aştı

Apple ile Epic Games’e Giriş Yapanlar Dikkat

Epic Games'e Apple ile Giriş Yapma Özelliği Kaldırılıyor Oyun dünyasının en çok tanınan şirketlerinden biri olan Epic Games, Apple ile aralarında yaşanan problemin ardından "Apple ile Giriş Yap" özelliğini kaldırıyor.

Eğer Epic Games kullanıcısıysanız, 11 Eylül’den, yani yarından itibaren Apple hesabınız ile Epic Games’e giriş yapamayacaksınız. Yani eğer sadece Apple hesabınızı kullanarak Epic Games’e ulaşabiliyorsanız ve diğer türlü hesabınıza giriş yapamıyorsanız, yarından itibaren bir daha Epic Games’e giremeyebilirsiniz. Bunun için hesabınızda düzenleme yapmanız oldukça yararlı olacaktır. Bunun için Epic Games’e giriş yapın ve ardından ayarlara girin. Buradan da Genel menüsünden e-posta bölümüne gidin.

Buradan da kullandığınız bir e-postayı girin. Ardından onaylayarak bir sonraki adım olarak yeni bir şifre oluşturun. İşte yapmanız gerekenler bunlar. Diğer bir yandan eğer Epic Games hesabınıza Apple ile giriş yapmıyorsanız merak edilecek bir şey yok. Hesabınızın giriş yöntemlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak. Epic Games’in Apple’a karşı başlattığı bu savaş nereye kadar devam edecek henüz bilinmese de, ilerleyen günlerde Epic Games’in açtığı davanın bir sonraki bölümünü de göreceğiz. Gelişmeler için kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir