Connect with us


Borsa Haberleri

Epic Games, Yeni Yatırım Turunda 17,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Son zamanların gözde oyun şirketi Epic Games, çıktığı yatırım turunda 1,78 milyar dolarlık yatırım alarak 17,3 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmayı başardı.

Zaman:

Tarih:

Epic Games, 17,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Dünyanın en büyük oyun satış platformlarından biri olan ve son zamanlarda ücretsiz oyun kampanyası sayesinde milyonlarca oyuncuyu platforma çekmeyi başaran Epic Games, dünya çapında milyonlarca oyuncunun dikkatini çekerek en büyük rakibi Steam karşısında büyük bir yükseliş yaşamıştı. Neredeyse Steam kadar popüler bir hale gelen Epic Games, bu süreçte yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı.

Daha önce dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Sony tarafından 250 milyon dolarlık dev bir yatırım alan Epic Games, zengin iş adamı David Tepper, yatırım yönetim şirketi Baillie Gifford, Risk sermayesi şirketi Lightspeed Venture Partners gibi şirketlerden ve kişilerden 1,78 milyar dolarlık yatırım almayı başardı. Bu yatırım turunun ardından Epic Games, 17,3 milyar dolarlık devasa değerlemeye ulaştı.

Oyun yapım motoru Unreal Engine ile, veya video oyunu Fortnite ile büyük bir üne kavuşan Epic Games, piyasadaki konumunu koruyacak, hatta daha da yükselecek gibi görünüyor. Dünya çapında yüz milyonlarca oyuncuya Fortnite oyunu ile hizmet veren, bununla birlikte online oyun mağazasında GTA 5’i bile ücretsiz dağıtan Epic Games, bu gidişle en büyük rakibi Steam’i geride bırakabilir gibi görünüyor. Diğer bir yandan Epic Games’in beklediği yıllık kâr da açıklandı.

Benzer içerik:  215 TL'lik Oyun Epic Games'te Ücretsiz Oldu: A Total War Saga: TROY
Epic Games, Yeni Yatırım Turunda 17,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı Son zamanların gözde oyun şirketi Epic Games, çıktığı yatırım turunda 1,78 milyar dolarlık yatırım alarak 17,3 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmayı başardı.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre geçtiğimiz yıl 4,2 milyar dolar gelir ve 730 milyon dolar kar elde eden Epic Games, bu yıl ise 5 milyar dolar gelir ve 1 milyar dolar kar elde etmeyi bekliyor. Yatırımcıların iştahını kabartan gelir beklentisine ulaşılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir