Epic Games, Yaşanan Çöküntüler Hakkında Duyuru Yayınladı

Geçtiğimiz zamanlarda dünyanın en çok oynanan oyunu olan GTA 5'i ücretsiz sunan Epic Games, yaşanan çöküntüler hakkında oyunculara açıklamada bulundu.
 Epic Games, Yaşanan Çöküntüler Hakkında Duyuru Yayınladı

Fortnite oyunu sayesinde tüm dünyaya adını duyurmayı başaran Epic Games, geçtiğimiz günlerde GTA 5’i ücretsiz olarak yayınlamış ve milyonlarca kişi Epic Games web sitesine akın etmişti. Bu girişler sonucunda çöküntüye uğrayan Epic Games, birkaç gündür stabil olarak çalışmıyor. GTA 5’e ücretsiz olarak sahip olan kişilerin indirme işlemleri ise yarıda kesiliyor.

Epic Games, bu konu hakkına kullanıcıları uyaran bir yazıyı Twitter hesabı üzerinden paylaştı. GTA 5’i indiremeyen ve indirme işlemi yarıda kalan oyunculara “Lütfen 24 saat bekleyin” şeklinde duyuu yapan Epic Games, mağazada yaşanan çökmeler için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Epic Games, 24 saat sonra denediğinizde muhtemelen oyunu tekrar indirebilirsiniz şeklinde oyuncuları bilgilendirdi.

2013 yılında çıkış yapan ve rekorlar kıran GTA 5 oyunu, dünya çapında bir çok ödüle layık görülmüş ve bugüne kadar en çok oynanan oyunlar listesinde kalmayı başarmıştı. Epic Games, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı muhteşem kampanyası ile 175 TL değerindeki GTA 5 oyununu ücretsiz sunacağını söylemiş ve 1 hafta boyunca herkesin alabileceğini belirtmişti. Bunu duyan oyuncular GTA 5 oyununa sahip olsa da olmasa da Epic Games sitesine akın etti. haliyle boyutu 50 GB’dan fazla olan GTA 5’i yüz binlerce oyuncunun indirmesi, Epic Games’in çökmesine sebep oldu.

İlgili İçerik  Xiaomi Black Shark 3, 16 GB RAM ile Birlikte Geliyor

Bir kaç gündür stabil olarak açılmayan Epic Games, önümüzdeki günlerde yoğunluğun azalmasıyla birlikte tekrardan stabil olarak çalışmaya devam edecektir. Epic Games’in de önerdiği gibi acele etmeden bir kaç gün bekleyip denemeniz sizin yararınıza olacaktır. Burada bilmeniz gereken nokta, kampanya 21 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarihe kadar Epic Games’e kayıt olur ve GTA 5’i kütüphanenize eklerseniz sonsuza kadar oyun sizin olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mailchimp, Ücretsiz Domain Dağıtıyor (Com, Net, Org) başlıklı makalemizde Domain, Mailchimp ve Ücretsiz Alan Adı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın