Connect with us


Dünya'dan Haberler

Epic Games ve Apple Savaşı Sürüyor: Epic, Apple’ı Yalanladı

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Epic Games ve dünyanın en büyük şirketi olan Apple, uzun bir süredir devam eden tartışmayı adım adım ileriye taşıyor.

Zaman:

Tarih:

Epic Games ve Apple Savaşı Sürüyor: Epic, Apple'ı Yalanladı

Dünyanın en büyük teknoloji ve oyun şirketleri, son günlerde büyük bir tartışmanın içerisinde. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan, piyasa değeri tam 2 trilyon dolar civarında gezinen Apple, son günlerde Epic Games‘in hedefi haline geldi. Epic Games ve Apple savaşını büyük ihtimal birçoğunuz biliyorsunuzdur. Epic Games Fortnite Mobil‘e kendi ödeme sistemini entegre etmiş ve Apple pay vermemeye karar vermişti.

Apple ise tüm hizmetleri sağlamasına rağmen 1 kuruş bile komisyon ödemek istemeyen Epic Games’in Fortnite adlı oyununu App Store‘dan kaldırmıştı. Bunun ardından Epic Games adeta çılgına döndü ve Apple’ı bir canavar olarak tanımlayarak sosyal medyada kampanya başlattı. #FreeFortnite adında kampanya başlatan Epic Games, Apple’ın haksız rekabet yaptığını ve rakiplerini engellediğini iddia etti.

Ardından ilk davada mahkeme, Fortnite konusunda Apple’ı haklı buldu ve davayı erteledi. Fakat Epic Games ve Apple arasındaki savaş burada bitmedi. Epic Games suçlamalarını ardı ardına yöneltirken, Apple ise Epic Games’in reklam kampanyası yapmaya çalıştığını söyledi. Fortnite’ın son dönemlerde popülerliğini kaybettiğini belirten Apple, Epic Games’in Fortnite’ı tekrar popüler hale getirebilmek için bir reklam kampanyası başlattığını, bu kampanyada da Apple’ın hedef olduğunu söyledi. Epic Games ise yine bu iddiayı yalanladı.

Benzer içerik:  HAVELSAN, "Diyalog" ile Zoom'a Rakip Oluyor

Epic Games’ten Cevap Hiç Gecikmedi

Epic Games ve Apple Savaşı Sürüyor: Epic, Apple'ı Yalanladı Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Epic Games ve dünyanın en büyük şirketi olan Apple, uzun bir süredir devam eden tartışmayı adım adım ileriye taşıyor.

Apple’ın “Reklam Kampanyası” iddiaları hakkında açıklamada bulunan Epic Games, Ekim 2019 ile Temmuz 2020 tarihleri arasında Fortnite’ın popülerliğinin azalmadığını, aksine tam %39‘dan fazla popülerliğinin arttığını söyledi. Günlük gerçek aktif kullanıcı sayısının %39 arttığını söyleyen Epic Games, Apple’ın “%70 oranında azalma” iddialarını yalanladı.

Bir türlü bitmeyen ve her geçen gün daha da kızışan Apple ve Epic Games tartışması konusunda 28 Eylül’de bir duruşma daha görülecek. Geçtiğimiz sefer Fortnite konusunda Appleı haklı bulan mahkemenin bu seferki kararı da büyük merakla bekleniyor. Konu hakkındaki gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz, kitle.net‘i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir