Epic Games Store, 1 Yılda 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

 Epic Games Store, 1 Yılda 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

Fortnite oyunu ile büyük bir başarı yakalayan Epic Games, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Epic Games Store ile sektördeki başarısını bir daha kanıtladı. Epic Games Store, 1 yıl içerisinde tam 108 milyon kullanıcıya ulaştı.


İlginizi Çekebilir: Steam, 2019’un En İyi Oyunlarını Açıkladı

Epic Games, en başarılı oyunlarından olan ve dünya genelinde 250 milyon oyuncu sayısını geçen Fortnite’dan sonra büyük bir başarıya daha imza attı. Epic Games, 2018 yılının Aralık ayında kullanıma sunduğu Epic Games Store ile sektörde büyük bir başarı elde etti. Epic Games’in bu yeni oyun mağazası 1 yıl içerisinde 108 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Fortnite ile büyük bir başarı yakalayan Epic Games, kullanıma sunduğu mağaza ile de sektörde kendini kanıtladı. Ayrıca Epic Games’in bu büyük başarısı beraberinde büyük bir gelir de getirdi. 1 yılda ulaşılan 108 milyon kullanıcı aynı zamanda mağaza içerisinde büyük harcamalar yaptı.

İlgili İçerik  Fortnite, Oyun İçi Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek

Epic Games Store’da Toplam 680 Milyon Dolar Harcama Yapıldı

Epic Games Store, 1 Yılda 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı
Epic Games Store, 1 Yılda 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

Epic Games’in Aralık 2018’de kullanıma Mağaza sistemi bir çok oyuncu tarafından sevilerek karşılanmış ve sektörde büyük bir başarı elde etmişti. Ayrıca platform, Epic Games’in yapımcısı olduğu Fortnite’ın da bu mağazada olması sebebiyle bir çok kullanıcının favorisi haline geldi. 1 yılda 108 milyon oyuncuya ulaşan Epic Games, mağaza içi harcamalardan toplam 680 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin 250 milyon doları ise üçüncü taraf oyunlardan, yani mağazadaki Epic Games’e ait olmayan oyunlardan elde edildi.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın