Connect with us


Kategorisiz Yayınlar

Epic Games, 99 GB’lık Fortnite’ı 29,5 GB’a Düşürecek Güncellemeyi Yayınladı

Epic Games, yayınladığı yeni güncelleme ile 99 GB’lık Fortnite oyununu 29,5 GB’a indirmeyi başardı. Artık Fortnite, eskisine göre çok daha az yer kaplayacak…

Zaman:

Tarih:

Epic Games, 99 GB'lık Fortnite'ı 29,5 GB'a Düşürecek Güncellemeyi Yayınladı Epic Games, yayınladığı yeni güncelleme ile 99 GB'lık Fortnite oyununu 29,5 GB'a indirmeyi başardı. Artık Fortnite, eskisine göre çok daha az yer kaplayacak...

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Epic Games, son zamanlarda yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarıyla büyük bir popülerliğe kavuştu. Oyun motoru Unreal Engine ile oldukça iyi oyunlar geliştiren ve GTA 5, Watch Dogs 2 gibi oyunları bile ücretsiz olarak yayınlayan Epic Games, Fortnite oyunuyla dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmıştı.

Oyun dünyasının en iyi isimlerinden biri haline gelen Epic Games, en çok oynanan oyunlarından biri olan Fortnite’a yepyeni bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme, bilgisayarda Fortnite oynayan yüz binlerce, hatta milyonlarca oyuncuyu ilgilendiriyor diyebiliriz. Çünkü normalde 99 GB’lık boyutlara ulaşan Fortnite, yeni güncelleme ile birlikte 29,5 GB’a kadar düşürüldü.

Epic Games tarafından yapılan optimizasyon sayesinde boyutu 29,5 GB’a kadar düşürülen Fortnite, artık bilgisayarlarda çok daha az yer kaplayacak. Özellikle düşük alanlara sahip SSD’ler kullanan oyuncular için oldukça iyi bir güncelleme olan 14.40 güncellemesi, oyuncuların bilgisayarlarında çok daha az yer kaplayacak ve bu sayede daha stabil bir şekilde oynanabilecek.

Benzer içerik:  PUBG Mobile ve Metro Exodus İş Birliği Yapıyor
Epic Games, 99 GB'lık Fortnite'ı 29,5 GB'a Düşürecek Güncellemeyi Yayınladı Epic Games, yayınladığı yeni güncelleme ile 99 GB'lık Fortnite oyununu 29,5 GB'a indirmeyi başardı. Artık Fortnite, eskisine göre çok daha az yer kaplayacak...

Oyuncuların bilgisayarlarında %70’e kadar disk açacak olan yeni güncelleme, SSD kullandıklarından dolayı oyunu indiremeyen oyuncuların da işine yarayacak. Bu sayede çok daha fazla sayıda oyuncu Fortnite’ı stabil bir şekilde oynayabilecekler. Diğer bir yandan oyunun boyutunun düşmesiyle birlikte, ilerleyen zamanlarda gelecek olan güncellemeler de çok daha az yer kaplayacak.

Yeni güncelleme hakkında açıklamalarda bulunan Epic Games, bu güncelleme sayesinde ilerleyen zamanlarda gelecek olan tüm güncellemelerin de daha az yer kaplayacağını belirtti. Yani yapılan optimizasyon, gelecekte yapılacak olan güncellemelerde de oldukça işe yarayacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir