Connect with us


Dijital Haberler

En Yüksek 5G Hızına Sahip Ülkeler Belli Oldu – İşte Hızları

Mobil analiz şirketi olan OpenSignal, dünyanın en hızlı 5G internetine sahip 10 ülkesini ve bu ülkelerin kullandığı 5G internet hızını yayınladı.

Zaman:

Tarih:

En Yüksek 5G Hızına Sahip Ülkeler Belli Oldu

Birleşik Krallık merkezli mobil analiz şirketi olan OpenSignal, yaptığı araştırmayla birlikte dünyanın en hızlı 5G internet hızına sahip olan ülkelerini ortaya koydu. Yayınlanan raporda dünyanın en yüksek 5G hızına sahip olan 10 ülke ve bu ülkelerin kullandığı 5G hızları belli oldu.

Ülkemizde henüz birçok kişinin kullanımına sunulmayan ve henüz işletmelerce kullanılan 5G internet, dünyanın pek çok ülkesinde kullanıcılara da sunulmaya başladı. Oldukça yüksek hızlara sahip olabilen 5G internet, ülkemizde 2022 yılına kadar tüketicilere sunulacak. 5G internetin en iyi yönlerinden biri de, normal mobil verilere göre çok daha yüksek hızlarda kullanılabilmesi.

Dünyanın en yüksek 5G hızlarına sahip ülkelere baktığımızda en yüksek hıza sahip olan ülke olarak Suudi Arabistan karşımıza çıkıyor. Suudi Arabistan, saniyede 414 MB’lık bir 5G internet hızına sahip olurken, 2. sırada da Güney Kore yer alıyor. Güney Kore, saniyede 312,7 MB’lık internet hızıyla 5G’yi en hızlı kullanan 2. ülke olarak karşımıza çıkıyor. 3. sırada da Avustralya yer alıyor. Saniyede 215,7 MB’lık 5G hızına sahip olan Avustralya, dünyanın en yüksek 5G hızına sahip olan 3. ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.

En Yüksek 5G Hızına Sahip Ülkeler Belli Oldu - İşte Hızları Mobil analiz şirketi olan OpenSignal, dünyanın en hızlı 5G internetine sahip 10 ülkesini ve bu ülkelerin kullandığı 5G internet hızını yayınladı.

Her ne kadar Suudi Arabistan veya Güney Kore gibi ülkelerde 5G internet indirme hızları çok yüksek rakamlarda olsa da, ABD gibi ülkelerde bu kadar da yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Dünyanın en yüksek 5G indirme hızına sahip olan 12. ülke olan Amerika Birleşik Devletleri, saniyede 50.9 MB’lık 5G internet hızına sahip. Bu da ülkemizde tüketicilere 5G hızında internet sunulsa da, 400 Mbps gibi hızlara ulaşamayabileceğimiz anlamına geliyor. Fakat yine de 5G indirme hızlarının normal internete göre çok daha yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Benzer içerik:  Pfizer'in Türkiye'de Test Ettiği Koronavirüs Aşısı, %90 Oranında Etkili Oldu

En Yüksek 5G İndirme Hızı Bulunan 10 Ülke

En Yüksek 5G Hızına Sahip Ülkeler Belli Oldu - İşte Hızları Mobil analiz şirketi olan OpenSignal, dünyanın en hızlı 5G internetine sahip 10 ülkesini ve bu ülkelerin kullandığı 5G internet hızını yayınladı.
  1. Sudi Arabistan | 414.2 Mbps
  2. Güney Kore | 312.7 Mbps
  3. Avustralya | 215.7 Mbps
  4. Tayvan | 210.2 Mbps
  5. Kanada | 178.1 Mbps
  6. Kuveyt | 171.5 Mbps
  7. İsviçre | 150.7 Mbps
  8. Hong Kong | 142.8 Mbps
  9. Birleşik Krallık | 133.5 Mbps
  10. Almanya | 102.0 Mbps

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir