En Marjinal & Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

 En Marjinal & Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

 Fantastik Gençlik Dizileri

En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi - Kitle.net

Genç neslin, hayali ögeleri fazla olan filmlere ilgi duyması fantastik gençlik dizileri adında farklı bir dizi akımının başlamasını sağladı. Fantastik gençlik dizileri listesinde hangi diziler yer alıyor, konuları neler diye merak ediyorsanız Fantastik gençlik dizileri hakkında detaylı bilgi vererek sorularınıza cevap vermiş olalım. İşte gençliği etkileyen o muhteşem fantastik diziler.

10 – Stranger Things (2016)

Stranger Things - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

Fantastik gençlik dizileri listesinin ilk sırasında IMDB puanı 8,9 olan Stranger Things yer alıyor. Netflix yapımı olarak yayımlanan dizi 3, sezonuyla sevenlerini büyük bir maceraya sürüklemeye devam ediyor.  Will adlı çocuğun kaybolmasının ardından annesi ve çok yakın arkadaşları Will’i bulmak amacıyla kolları sıvar. Birçok canavarla karşılaşırlar ve farklı belalara karışırlar. Dizi bu şekilde adrenalin dolu bir şekilde devam ediyor.

 9 – Daredevil (2015)

Daredevil - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Daredevil – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

IMDB puanı 8,7 olan dizi fazlaca izlenen fantastik gençlik dizileri arasında yer alıyor. Dizinin baş karakteri kör avukat Matt Murdock. Karanlığın çökmesiyle Daredevil karakteri ile dolaşan avukat, New York sokaklarında suçlu aramakta ve bütün amacı New York sokaklarını temizleyerek bütün suçluların yakalanmasını sağlamak.

8 – Supernatural (2005) 

Supernatural - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Supernatural – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

IMDB puanı oldukça yüksek olan Supernatural dizisi iki erkek kardeşin başından geçen olayları anlatmakta. Babasının izinden gidip babası gibi güçlü olmak isteyen bu iki kardeş canavar, vampir gibi doğaüstü güçlere sahip varlıklarla savaşarak güç kazanmaya çalışırlar.  Fantastik gençlik dizileri arasında büyük bir beğeni ile karşılanan dizi, 2005 yılında yayımlandığı an itibariyle adından söz ettirmeyi başardı.

 7 – Misfits (2009)  – Editör’ün Önerisi

Misfits - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Misfits – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Misfits - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Misfits – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Misfits - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Misfits – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

Fantastik gençlik dizileri dendiği zaman herkesin aklına Misfits geliyor. Çünkü Mistfits önemli fantastik dizileri arasında yer alıyor. İzlenme rekorları kıran Misfits dizisinin konusu nedir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Kamu hizmeti yapma cezasına çarptırılan genç ekip iş başındayken beklenmedik bir anda hava kararır ve gök gürlemeye başlar. İşte bu esnada gençlere şimşek çakar. Ne olup bittiğini anlamayan gençler zamanla olağanüstü güçlere sahip olduklarının farkına varırlar. İşte macera o zaman başlar. Sürükleyici aynı zamanda heyecanı doruklarda yaşayacağınız müthiş bir dizi. Mistfist dizisi 2009 yılında yayımlanmaya başladı ve 4 yıl boyunca devam etti. IMDB puanı 8,2 olan dizi, başarılı oyuncu kadrosuyla dikkati üzerinde toplamayı başarıyor. 

İlgili İçerik  Netflix'in Yeni Dizisi Rise of Empires Fragmanı Yayınlandı

 6 – Preacher (2016) 

Preacher - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi
Preacher – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi

Bir kilisede olağanüstü durumlar yaşanır ve kilise vaizi, vaizin sevgilisi ve sonradan tanıştıkları vampirle birlikte tanrıyı bulma amacıyla bir sürü maceraya atılırlar. Heyecan dolu Preacher dizisi IMDB puanı 8,1 olarak verilmiş.

 5 – American Gods (2017)

American Gods Preacher - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net
American Gods Preacher – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net

Shadow, işlemiş olduğu suçun cezasını çekmek için hapishaneye girer kısa süre sonra çıkar ve gizemli bir arkadaş bulur kendine. Bu arkadaş Wednesday adında bir adamdır. Gizemli arkadaşın dostluğundan etkilenen Shadow uzun süre vakit geçirir ve Wednesday’ın kendisi hakkında her şeyi bildiğini öğrenir. Bu bilginin ardından kendini vampir, canavar, ejderha gibi doğaüstü güçlere sahip varlıklar içinde bulur. 

 4 – Future Man (2017)

Future Man - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net
Future Man – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net

Josh Futterman sıkıcı bir hayat yaşamakta ve bu hayattan bıkkınlığını her an dile getirmekte. Ancak öyle bir gün gelir ki zamana yolculuk yaparken bulur kendini. Zamana yolculuğu durdurması gerekir ve bu esnada birçok zorlukla mücadele eder. 

 3 – True Blood (2008) 

True Blood - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net
True Blood – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net

Sookle telepatik garson olarak dizinin baş rolünde yerini alıyor. Bill gizemli biri ve vampir ülkesine Sookle’yi götürmeye geliyor.  Fantastik gençlik dizileri arasında çokça tutulan karakter sookle oluyor. Hareketli bir o kadar ilgi çekici Sookle her daim beğeni toplamaya devam ediyor.

 2 – Castle Rock (2018)

Castle Rock - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net
Castle Rock – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net

Stephen King eserlerinin bir kasabada can bulduğunu bu dizide görüyoruz. Tanıdık kahramanların hep bir arada yaşaması oldukça farklı bir kurgu olarak karşımıza çıkıyor.

 1 – Grimm (2011) 

Grimm - En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net
Grimm – En Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi Kitle.net

Cinayet masası dedektiflerinden olan Grimm, geçmiş döneme ait özel bir bilgiyi öğrenmesi sonucu atalarının izinden gitme kararı alarak canavar avcılığı, vampir yakalama uygulamalarına müdahil olur.  Fantastik gençlik dizileri arasında yankı uyandırmayı başaran Grimm, IMDB puanı 7,8 olarak belirlenmiş.

Bir önceki yazımız olan Efsane Fantastik Dizi Misfits İnceleme başlıklı makalemizde Misfits Dizi İnceleme, Misfits Dizi Karakterleri ve Misfits Dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın