En Güvenli Web Tarayıcıları

Sizler için gizlilik ve güvenliğin ön planda olduğu, en güvenli web tarayıcılarını bu makalemizde derledik. Gizlilik ve Güvenliğin en iyi olduğu 6 tarayıcıya gelin birlikte bakalım.
 En Güvenli Web Tarayıcıları

İnternette gezinirken gizliliğinizin ve güvenliğinizin oldukça iyi bir şekilde korunmasını istiyorsanız, en önemli araçlardan biri olan tarayıcınızı da iyi seçmelisiniz. Tarayıcılar, internette yaptığınız tüm taramaları, web sitelerini ve şifrelerinizi kaydedebilirken, herhangi bir güvenlik zaafiyetinden dolayı bu bilgilerin başkasının eline geçmesine sebep olabilir.

Bu sebeple tarayıcı seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Biz, sizler için internet ortamında en güvenli olduğunu düşündüğümüz 5 web tarayıcısını bu makalemizde derledik. Eğer siz de güvenliğim ve gizliliğim ön planda olsun diyorsanız, bu makalemizde yer alan tarayıcıları tercih edebilirsiniz. Gelin hep birlikte listemize geçelim…

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, gizliliğe odaklanan en güvenli web tarayıcılarından biridir. Android, iOS ve PC için tasarlanan bu web tarayıcısı, siz internette gezinirken veri toplama araçlarını engelleyerek verilerinizin güvende kalmasını sağlar. Dilerseniz hemen aşağıdan Mozilla Firefox’u indirebilirsiniz.

Mozilla İndir (PC)

Mozilla İndir (Android)

Mozilla İndir (iOS)

Tor Browser

Tor Browser

Kullanıcılar arası anonim bir iletişim sağlayan ve gizliliğinizi koruyan Tor Browser, aynı zamanda Deep Web’e erişmek için de tercih ediliyor. Tor, veri toplayan bir çok kod parçacığını engelleyerek internette gizli ve güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlar. Tor Browser’ın web sitesi ülkemizde engellendiği için indirme bağlantılarını paylaşamıyoruz. Tor Browser’ı VPN kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Opera

Opera

Opera Web Tarayıcısı, zararlı reklamları ve veri toplayan kod parçacıklarını engelleyerek devamlı olarak güvende kalmanızı sağlar. Hem Android hem Windows versiyonu olan bu tarayıcı sizlere dahili bir VPN sunuyor. Bu sayede anonim bir şekilde internette gezinmenizi sağlıyor.

İlgili İçerik  SpaceX, Acil Kaçış Sistemini Kendi Roketini Patlatarak Deniyor

Opera İndir (PC)

Opera İndir (Android)

Safari

Safari

Dünyanın en güvenli telefon üreticisi olarak bilinen Apple’ın resmi web tarayıcısı Safari, hem hız konusunda hem de gizlilik ve güvenlik konusunda ön plana çıkıyor. Eğer Mac OS kullanıcısıysanız kesinlikle Safari web tarayıcısını tercih eetmelisiniz.

Safari İndir (Mac OS)

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte tanıttığı yeni web tarayıcısı Microsoft Edge, güvenliği ve gizliliği ön planda olan bir tarayıcı olarak tanıtıldı. Kullanıcı verilerini koruyabilmek amacıyla pek çok araca sahip olan Edge, Windows, Android, iOS, MacOS gibi işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Microsoft Edge İndir (Android)

Microsoft Edge İndir (iOS)

Microsoft Edge İndir (PC)

Google Chrome

Google Chrome

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın web tarayıcısı Chrome, diğer web tarayıcıları gibi veri toplayıcıları engellemiyor. Fakat Google’ın bünyesinde bulunması ve kontrol edilmesi sebebiyle güvenli olan tarayıcılar arasında bulunuyor. Eğer güvenlilik ve gizlilik sizin için ön plandaysa, Chrome web tarayıcısının gizli sekmesini kullanabilirsiniz.

Google Chrome İndir

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın