Connect with us


Video Haberler

Yapay Zeka Teknolojisiyle Ünlü Rapçi Eminem, Mark Zuckerberg’e Diss Attı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisi de fazlasıyla gelişti. Bir içerik üreticisinin tamamen yapay zeka teknolojisiyle oluşturduğu diss parçası, Eminem sesiyle yine bir yapay zeka ile seslendirildi.

Zaman:

Tarih:

Yapay Zeka Teknolojisiyle Ünlü Rapçi Eminem, Mark Zuckerberg'e Diss Attı Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisi de fazlasıyla gelişti. Bir içerik üreticisinin tamamen yapay zeka teknolojisiyle oluşturduğu diss parçası, Eminem sesiyle yine bir yapay zeka ile seslendirildi.

Video paylaşım platformu YouTube’da yapay zekalar ile ilgili içerikler üreten Calamity AI isimli bir kanal, oldukça ilginç bir işe imza attı. Yabancı haber sitelerinde gündem olan videoda içerik üreticisi, tamamen yapay zekaya yazdırdığı diss parçasını, yine tamamen bir yapay zekanın seslendirmesini sağladı. İçerik üreticisi, hem de dünyaca ünlü Rapçi Eminem‘in sesiyle bu şarkıyı oluşturdu.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte yapay zeka da oldukça gelişiyor. Her geçen gün gelişen ve korkunç bir hal almaya başlayan yapay zeka, insanları taklit etmekle kalmıyor, o insan ile ilgili yepyeni şeyler üretebiliyor. GPT-3 teknolojisi, insanların yazdığı şeylere benzer metinler üretilebilmesini sağlayan derin öğrenmeyi kullanan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube’da Calamity AI adlı içerik üreticisi, öncelikle Mark Zuckerberg ile ilgili bilgileri ve Eminem’in bir şarkısını bir araya getirerek, GPT-3 teknolojisiyle yepyeni şarkı sözleri oluşturuyor. Birçok ünlü kişiye “Diss” atan Eminem’in bir Diss şarkısını yapay zeka ile tekrar oluşturan Calamity AI kanalı, bu sayede ortaya yepyeni şarkı sözleri çıkardı.

Eminem’den Zuckerberg’e Diss

Yapay Zeka Teknolojisiyle Ünlü Rapçi Eminem, Mark Zuckerberg'e Diss Attı Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisi de fazlasıyla gelişti. Bir içerik üreticisinin tamamen yapay zeka teknolojisiyle oluşturduğu diss parçası, Eminem sesiyle yine bir yapay zeka ile seslendirildi.

Yapay zeka tarafından oluşturulan şarkı sözleri çok anlamlı olmasa da, oldukça eğlenceli ve akıcıydı. Eminem’in diss parçalarında olduğu gibi oldukça sert sözler içeren yeni şarkı sözleri, yine yapay zeka aracılığıyla “Eminem”e okutuldu. Google Tactron 2 motoru kullanılarak Eminem’e okutulan şarkı sözleri, ortaya oldukça eğlenceli bir parça çıkardı.

Yapay zeka Eminem’in yapay zeka şarkı sözlerini okuması, YouTube’da bu parçayı dinleyenlerin de beğenisini kazandı. Yapay zekanın bu kadar gelişmiş olması ve insanları taklit edebilmesi, birçok kişiyi de korkutuyor. Çünkü yapay zekanın kötüye kullanılma olasılığı oldukça artıyor. Birçok teknoloji sitesine konu olan o diss parçasını siz de hemen aşağıdan seyredebilirsiniz. Evet, aşağıdaki parça gerçekten de yapay eka tarafından yazıldı ve yapay zeka tarafından seslendirildi…

Deepfake Eminem | Mark Zuclerberg Diss

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel