Elon Musk’tan Jeff Bezos’a Gönderme: “Taklitçi Bezos”

Elon Musk,dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos'un sürücüsüz taksi şirketi Zoox'u satın alması haberini alıntılayarak "Taklitçi Bezos" açıklamasında bulundu.
 Elon Musk’tan Jeff Bezos’a Gönderme: “Taklitçi Bezos”

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, Amazon kurucusu ve dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos‘a karşı ilginç bir paylaşımda bulundu. Amazon kurucusu Jeff Bezos’un sürücüsüz taksi firması Zoox‘u satın alması üzerine paylaşım yapan Elon Musk, Jeff Bezos’u etiketleyerek “Taklitçi Bezos, Haha” yazdı.

Bildiğiniz gibi ünlü milyarder Elon Musk, Uzay çalışmalarıyla, elektrikli ve otomatik pilotlu sürücüsüz otomobilleriyle tüm dünyaya ün saldı. Şirket, pek çok alan için sürücüsüz otomobiller geliştirerek Tesla’nın alanında zirvede yer almasını sağlamıştı. Hatta geçtiğimiz zamanlarda Tesla, dünyanın en değerli otomobil şirketi olma ünvanını da kazanmıştı.

Fakat bu, dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos’un da gözünden kaçmamış. Dünyanın en değerli şirketi olan Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos, sadece Amazon ile değil pek çok şirkete milyar dolarlık yatırımlar yaparak servetini katlıyor. Sürücüsüz otomobil piyasasına da ilgi salan Bezos, geçtiğimiz zamanlarda Zoox isimli sürücüsüz taksi şirketini tam 1,2 milyar dolarlık yatırım ile satın almıştı.

İlgili İçerik  4. Starship Prototipi, Dondurucu Testini Başarıyla Tamamladı
Elon Musk'tan Jeff Bezos'a Gönderme: "Taklitçi Bezos"

Bunun üzerine Tesla şirketinin ünlü CEO‘su Musk, Jeff Bezos’u hedef alarak alay etti. Financial Times gazetesinin “Bezos, 1,2 milyar dolardan fazla yatırımla sürücüsüz taksi şirketi Zoox’u satın aldı” başlıklı Tweet’ini alıntılayan Elon Musk, “Taklitçi Bezos, haha” açıklamasında bulundu. Ayrıca Musk, copycat kelimesindeki cat yerine kedi emojisi kullandı. Alaycı paylaşımıyla 220 bin’den fazla beğeni alan Musk, bir çok takipçisinin desteğini de topladı.

Twitter’da 36 milyondan fazla takipçisi bulunan Elon Musk’ın yaptığı bu paylaşıma binlerce kişi yanıt verdi. Paylaşımın altında Jeff Bezos ile alay eden onlarca yorum yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın